Obyvatelé Lovosic zde najdou veškerou nabídku služeb a zajímavostí města a jeho okolí. Infocentrum se také stává už čtvrtým místem v Lovosicích, kde bude mít veřejnost přístup k internetu. Za 15 minut surfování zde zaplatí 10 korun.

„Zároveň zde bude umístěn Český Podací Ověřovací Informační Národní Terminál CZECH POINT, kde si mohou lidé zažádat o výpisy z obchodního rejstříku, z rejstříku trestů, z živnostenského rejstříku a výpisy z katastru nemovitostí, a to bez front a běhání od úřadu k úřadu,“ uvedla Jana Hejdová, vedoucí odboru vnitřních věcí.

Rekonstrukce objektu začala vloni v září, na investici ve výši zhruba 800 tisíc korun získalo město dotaci Ministerstva pro místní rozvoj z programu Severozápad, spoluúčast města činila 246 tisíc korun. Původní prostory iformačního centra v nové budově městského úřadu budou nyní využívány jako recepce úřadu, jako příjmová podatelna a ústředna.

Během ledna by měl být do prostor nad infocentrem přestěhován celý stavební odbor, který v současné době sídlí v budově městského úřadu.