Přestože se pracovníci technických služeb na Nový rok již tradičně potýkali se střepy z rozbitých lahví a množstvím zbytků zábavné pyrotechniky, podle jejich ředitele Jana Smolíka nebylo tentokrát centrum města znečištěno tak intenzivně jako v minulých letech. Důvodem byl přesun programu oslav s ohňostrojem z Mírového náměstí na Střelecký ostrov.

Zde jsou sice trávníky ještě plné zbytků dělobuchů a rachejtlí, úklidové práce ale ještě nezačaly. „Pomohl nám sníh. Veškerý nepořádek po oslavách zakryl. Až sleze, naše četa to tam uklidí,“ řekl včera Jan Smolík, ředitel Technických služeb města Litoměřice.

Na úklid města budou mít v letošním roce technické služby zhruba stejně peněz jako vloni. Přesto mají v plánu i obnovu zastaralé techniky.

„Uvažujeme především o nákupu kropícího vozu v hodnotě téměř dva miliony korun, protože současný stroj po 34 letech provozu zastaral a je v havarijním stavu,“ říká ředitel Smolík.

„Chtěli bychom koupit i novou víceúčelovou sekačku za zhruba 600 tisíc korun, kterou bychom využívali i v zimním období na odklízení sněhu,“ uvedl s tím, že obě položky technické služby pokryjí z vlastních zdrojů. V souvislosti s odklízením sněhu na chodnících před domy podotkl: „Ze zákona o pozemních komunikacích a podle městské vyhlášky odpovídá za bezpečnost chodníků majitel nemovitosti.“