V Ústeckém kraji výtěžek ze sbírky Bertíci, který aktuálně představuje 140 000 korun, pomůže realizovat projekty a přání šesti partnerských institucí.
V loňském roce se v litoměřické prodejně Albert vybrala částka 30 693 korun, která putovala do Dětského domova v Litoměřicích.

"Během prvního měsíce letošního ročníku charitativního projektu S Bertíkem za dětským úsměvem se zatím vybrala částka 37 970 korun, která je určená pro Dům na půl cesty – Litoměřice,“ říká Lukáš Hora, mluvčí společnosti Ahold.

„Peníze, které obdržíme z charitativního projektu, použijeme na pořádání vzdělávacích seminářů. Semináře budou zaměřené na hledání zaměstnání a bydlení pro klienty litoměřického Domu na půl cesty. Během nich klienty naučíme jak psát životopis, žádat o práci, základy pracovního práva, nebo jak zajistit financování vlastního bydlení,“ řekl Robert Krejčí, ředitel Domu křesťanské pomoci Bethel.

Kampaň S Bertíkem za dětským úsměvem končí 1. ledna 2008. Slavnostní předání symbolických šeků hejtmanům jednotlivých krajů proběhne 22. ledna 2008.