VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pacienti sáhnou do peněženek

Litoměřicko - Pacienti budou od nového roku platit poplatky za návštěvu u lékaře, za recept a za pobyt v nemocnici.

30.12.2007
SDÍLEJ:

Ladislava Zuziaková bude na jednom z inkasních míst, kde pacienti litoměřické nemocnice poplatky uhradí.Foto: Jana Michálková

Regulační poplatky zavádí od 1. ledna 2008 novela zákona 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění. Jejich cílem je omezit četnost návštěv pacientů ve zdravotnickém zařízení a tedy i následně čerpání prostředků z veřejného zdravotního pojištění. Na základě tohoto zákona jsou Městská nemocnice v Litoměřicích a Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem povinny tyto regulační poplatky vybírat.

Za ošetření v ambulanci zaplatí pacient poplatek ve výši 30 korun, za den pobytu na lůžku 60 korun, za ošetření na pohotovosti 90 korun. Jedna položka na receptu ho bude stát 30 korun.

Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem od ledna zavádí systém placení kupony, v Městské nemocnici v Litoměřicích bude každému pojištěnci zřízen individuální elektronický účet.

Každému pojištěnci bude v informačním systému litoměřické nemocnice zřízen individuální elektronický účet vázaný na jeho „číslo pojištěnce".

„Na tento účet může kdokoliv, ať už pacient, jeho příbuzný apod., složit zálohu – hotově, převodním příkazem nebo platební kartou. Následně bude vystaven daňový doklad o složení zálohy. Peníze uložené na tento individuální účet budou sloužit k bezhotovostní úhradě regulačních poplatků,“ říká ředitel Městské nemocnice v Litoměřicích Leoš Vysoudil s tím, že pacientovi bude po provedení klinického vyšetření v ambulanci nebo po ukončení hospitalizace ze zřízeného individuálního účtu odečtena příslušná výše regulačního poplatku a vytisknut daňový doklad o zaplacení regulačního poplatku.

„Nevyčerpané prostředky na účtu si může pacient ponechat libovolně dlouho a použít je na úhradu regulačních poplatků při dalších vyšetřeních v naší nemocnici nebo si je vyzvednout,“ vysvětluje ředitel. „Zůstatek na individuálním účtu si může vyzvednout pouze pojištěnec, na kterého je účet veden, tj. pacient, který se prokáže příslušným průkazem pojištěnce a občanským průkazem nebo jiným úředním dokladem, podle nějž je možno ověřit totožnost,“ uvedl.

Pacienty ošetří

Nemocnice ošetří pacienta vždy, a to i v případě, kdy nebude mít na svém individuálním účtu patřičný zůstatek k úhradě regulačních poplatků. Při ukončení klinického vyšetření nebo po skončení hospitalizace však bude pacient zdravotníky vyzván k úhradě tohoto poplatku na příslušném inkasním místě.

„Pokud pacient svůj dluh neuhradí do jednoho měsíce, bude jeho dluh vymáhán exekučně,“ upozorňuje ředitel Vysoudil.

Poplatky za položku na receptu budou vybírány přímo v lékárně. Zálohy, popřípadě úhradu dluhu hotově nebo platební kartou budou moci pacienti složit na inkasních místech. V pracovních dnech v době od 6 do 17.30 hodin na recepci u hlavního vstupu a od 6 do 14.30 na recepci v oblasti centrálního příjmu. V pracovních dnech v době od 17.30 hodin do rána následujícího dne v ambulanci centrálního příjmu. V sobotu, neděli a o svátcích v době od 9 do 17.30 hodin budou pacienti platit poplatky na recepci v oblasti centrálního příjmu. Od 17.30 hodin do rána následujícího dne pak v ambulanci centrálního příjmu.

„Převodním příkazem lze zálohu nebo dluh uhradit na účet číslo 43-0848120237/0100, jako variabilní symbol uvést číslo pojištěnce z průkazu pojištěnce, specifický symbol bude používán pouze v případě úhrady hospitalizace a bude pacientovi sdělen při propuštění,“ upřesnil Leoš Vysoudil.

Kupony v zásobě

Pacienti roudnické nemocnice si budou po 1. lednu kupovat třicetikorunové kupony. K dispozici je budou mít v informačním centru nemocnice během pracovní doby centra od 7 do 16 hodin. „Mohou si je nakoupit i dopředu, pokud vědí, že je vyšetření v nemocnici čeká,“ říká primář chirurgického oddělení Podřipské nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem Josef Krajník.

Pacient si koupí kupon, odevzdá jej v ordinaci a na vyžádání dostane potvrzení o platbě. „Pokud bude pacient trvat na tom, že poplatek nezaplatí, bude o tom muset podepsat doklad. Jestliže odmítne podepsat i ten, porušuje zákon, doklad podepíše lékař a sestra a z pacienta se stává dlužník, jehož dluh může být vymáhán exekučně,“ vysvětluje. Poplatek za hospitalizaci lze platit převodem, a to do osmi dnů po odchodu z nemocnice, nebo jej pacient či jeho příbuzní uhradí v hotovosti.

„Počítáme ale s tím, že ve druhé polovině ledna necháme do nemocnice nainstalovat automaty, aby byl nákup kuponů pro pacienty jednodušší,“ říká primář Krajník. „Další možností, kterou zvažujeme, je konto pacienta, z něhož by se poplatky převodem odečítaly. Možností je více, uvidíme, která z variant bude pacientům lépe vyhovovat,“ říká Josef Krajník. „Zaměstnanci nemocnice jsou instruováni, aby pacientům poradili,“ dodal.

30.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Nástup: IHNED, dle domluvy, Pracoviště: LOVOSICE, Co bude Vaším úkolem: Odpovědnost za správnost vychystání zboží ve skladu (zaskladnění/vyskladnění), Odbavování kusových, vozových i kontejnerových zásilek v souladu se skladovými procesy, Dodržování platných předpisů, pravidel, povinností v souladu s platnou legislativou a interními předpisy, Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:, Minimálně ukončené základní vzdělání , Být v dobré zdravotní kondici, Být spolehliví, zodpovědní, flexibilní a schopní logicky myslet, výpis z rejstříku trestů, Výhodou je (ale rádi Vás naučíme): Praxe na VZV, zkušenost s retruckem., Nabízíme: Stabilní práce na hlavní pracovní poměr, motivační mzdové ohodnocení (fixní mzda min. 17.000Kč brutto + měsíční variabilní složka a čtvrtletní bonus - podle svých schopností) - můžete dosáhnout až 26.200 Kč brutto, Zaměstnanecké benefity: stravenky plně hrazené zaměstnavatelem, + 5 dnů dovolené/rok (celkem 25 dnů), bonus až 10.000Kč brutto pro nováčky nebo za doporučení nových kolegů, zdravotní program, firemní akce atd., Způsob prvního kontaktu: e-mailem. Pracoviště: Fiege s.r.o. - pracoviště lovosice, Průmyslová, č.p. 1190, 410 02 Lovosice 2. Informace: Valerie Kučerová, +420 724 543 863.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 25 000 Kč

Tesaři truhlář, tesař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: společnost Natura Space CZ s.r.o. se zabývá prodejem a stavbou rodinných domů – dřevostaveb., Pro výstavbu našich rodinných domů hledáme do realizačního týmu truhláře/tesaře., Pracovní náplní jsou:, práce na stavbě při montáži domů,, práce ve výrobní hale a truhlárně při výrobě a montáži dílčích částí domů., Požadavky jsou manuální zručnost, pečlivost, zodpovědnost, spolehlivost, týmová práce, řidičský průkaz sk. B., Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem.. Pracoviště: Natura space cz s.r.o. - sídlo, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Kateřina Faistová, +420 417 631 124.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 20 500 Kč

Obsluha strojů a zařízení na výrobu a zpracování papíru Operátor výroby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme:, -SOU/SŠ vzdělání technického směru (strojní, elektro) – maturita výhodou, -ochota práce na směny (nepřetržitý provoz), -technické myšlení, flexibilita, -ochota učit se, -samostatné rozhodování, -aktivní přístup k práci, -praxe v průmyslovém provoze výhodou, -zapojení do bezpečnostních pravidel a aktivit společnosti, , Náplň práce:, -obsluha výrobního zařízení, -kontrola stavu výrobního zařízení, spolupráce s údržbou, -plnění kvantitativních ukazatelů produkce, -kontrola kvality apod., , Nabízíme:, -zázemí úspěšné a dynamicky se rozvíjející mezinárodní společnosti , -nadstandardní systém zaměstnaneckých benefitů, -práci v příjemném pracovním prostředí. Pracoviště: Mondi štětí a.s., Litoměřická, č.p. 272, 411 08 Štětí. Informace: Michaela Stuchlá, .

Právo - Právo Právník 25 000 Kč

Podnikoví právníci absolvent - právník/ právnička. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaměstnání na dobu: 1. 5. - 1.9. 2018 a 30.4. - 31.8. 2019., Koho hledáme? , Aktivní studenty (5. ročníků) a čerstvé absolventy oboru PRÁVO se zájmem o uplatnění a rozvoj v oboru., Přemýšlivé a pečlivé právníky/právničky s odpovědným přístupem., Co je pro nás důležité:, Zájem o obor práva a jeho jednotlivá odvětví - pohybujeme se téměř ve všech právních oblastech, práce není jednotvárná. , Ochotu vyššího pracovního nasazení a zaujetí pro řešení problému. , Komunikační schopnosti a schopnost prezentace řešení problému. , Chuť rozvíjet se spolu s firmou a kolektivem. , Co nabízíme?, Pracovní poměr na dobu určitou (12 měsíců), v případě spokojenosti pokračování na dobu neurčitou, případně částečný úvazek než dokončíš školu., Zajímavé mzdové hodnocení. , Zajímavou a pestrou pracovní náplň zacílenou zejména do oblasti obchodního a občanského práva, správního práva, civilního a správního řízení atd. , Odborný růst, možnost dalších rozvojových programů při pokračování v pracovním poměru., Získání praktických zkušeností v oboru, seznámení se s procesy v rámci firemního "kolečka"., Jazykové vzdělávání., Čerpání zaměstnaneckých benefitů a výhod., Zázemí stabilního zaměstnavatele v regionu Lovosicka a Litoměřicka., Místo výkonu práce: Lovosice., Pokud máš zájem, pošli nám následující:, Životopis (ČJ + AJ) a motivační dopis., Telefonní kontakt denně od 8.00- 14.00 hod.. Pracoviště: Lovochemie, a.s., Terezínská, č.p. 57, 410 02 Lovosice 2. Informace: Libuše Tomanová, +420 416 562 220.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Litoměřice mají díky tzv. participativnímu rozpočtování například Bosou stezku v areálu ZŠ U Stadionu.

Litoměřičané vymýšlejí, jak vylepšit město. Ve hře jsou čtyři projekty

No dobře, respektuji. Ale teď kudy?
3

POJĎME SE BAVIT! Posílejte nám veselé, kuriózní, zajímavé fotografie

Podpořte potravinami Klokánek v krámku Bona Fide

Litoměřice - Až do 30. března se s dobročinným obchodem Hospice sv. Štěpána Bona Fide můžete zúčastnit sbírky trvanlivých potravin pro Klokánek.

Jarní Tržnice dostane nádech první republiky

Litoměřice - Většina akcí z letošního kalendáře Zahrady Čech bude laděna ke stému výročí založení Československa. Poznají to návštěvníci blížící se Tržnice Zahrady Čech ve dnech 4. až 8. dubna hlavně v pavilonech, ve kterých bude převládat výstavnictví.

V Memoriálu Rosti Čtvrtlíka bodovali i studenti z Litoměřicka

Děčín - Na VII. ročníku Memoriálu Rosti Čtvrtlíka, který propůjčil svůj hlas Chandlerovi ze seriálu Přátelé, uspěli v oblastním kole recitátorské soutěže konaném 7. března v Děčíně i žáci z Litoměřicka.

Velemín zas trápí kamiony. Objíždějí trasu D8

Lovosicko - Nákladní auta volí trasy bez poplatků. Někteří řidiči navíc nedodržují rychlost.    

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT