Mezi značkami ve všech městech jasně dominuje domácí Škoda, s dlouhým odstupem ji následuje německý Volkswagen. Městské úřady mají pro své úředníky a představitele města připraveny vozidla od těch nejnovějších s datem výroby 2007 až po zastaralé Škody Forman a první Felicie.

„Vedení města, starosta a dva místostarostové mají k dispozici to nejluxusnější, co tu máme. Přibližně sedm let starou Fabii, kterou jsme dostali s najetými osmdesáti tisíci kilomery při rušení okresního úřadu. Dále tu máme čtyři Felicie. Dvě z toho jsou novější modely, kdy se jejich stáří pohybuje přibližně okolo pěti let. Zbývající dvě Felicie jsou okolo deseti a více let staré,“ sdělil starosta Roudnice nad Labem Zdeněk Kubínek.

Podstatně rozsáhlejší vozový park mají v Litoměřicích, kde současně zaměstnávají také největší počet úředníků a jako v jediném městě okresu mají kromě starosty také tři místostarosty.

„Pro potřeby vedení radnice, tedy starostu a tři místostarosty, jsou určena dvě vozidla. Sedm let starý Volkswagen Passat a deset let starý Volkswagen Golf. K dispozici je i devět let starý Volkswagen Caravele a rok starý Peugeot. Dalších sedm automobilů – vše Škoda Fabia nebo Škoda Forman – využívají referenti jednotlivých odborů. Z tohoto výčtu je nejmladší Škoda Fabia, která je čtyři roky stará,“ uvedla Eva Břeňová, mediální zástupce města Litoměřice.
Podle informací Deníku Volkswagen Passat přednostně využívá litoměřický starosta a Volkswagen Golf jeho zástupci a odbory, které nemají přiřazené referenční vozidlo.

Patrně nejnovějším a nejluxusnějším vozovým parkem se mohou pochlubit Lovosičtí, kde vlastní také nejnovější vůz mezi všemi většími městy na Litoměřicku – letos vyrobenou Fabii.

„Pro potřeby radnice, tedy starostu a dva místostarosty, jsou určena dvě vozidla, Škoda Superb starý 3 roky a čtyřletá Octavie. Pro potřeby úředníků je určeno dalších šest vozidel. Osm let stará Škoda Octavia, tři Fabie, z nichž jedna je v letošním roce nová, zbývající dvě jsou staré dva a sedm let, a dvě Felicie. Jedna je stará 9 let, druhá 11,“ sdělil tajemník lovosického městského úřadu Martin Burian, jenž v případě potřeby také využívá novější ze dvou místních Octavií.