Aukce uměleckých děl, jimiž přispěli i Iva Hüttnerová, Václav Šrůtek či Světlana Zárubová, a výrobků uživatelů Centra denních služeb, Domova pro matky s dětmi, zaměstnanců chráněných dílen v Litoměřicích a Terezíně, bude součástí slavnostního večera, který pod záštitou litoměřického starosty Ladislava Chlupáče proběhne příští sobotu 10. listopadu od 18 hodin v Domě kultury v Litoměřicích.

Výtěžek celé akce bude využit na vybavení a zahájení provozu chráněného bydlení v Terezíně pro lidi s mentálním postižením.

„Přál bych si zejména kvůli lidem, kteří se chtějí v chráněném bydlení osamostatnit, kdyby to sponzoři a přátelé v aukci zohlednili,“ vyslovil přání člen správní rady Diakonie ČCE Zdeněk Bárta.

„Zisk z loňské aukce byl rekordních 200 tisíc korun. Jsme zvědavi, jestli bude letos částka překonána. Už proto, že Diakonie lidem pomáhá dlouhých 15 let,“ řekla mluvčí Diakonie Vladimíra Tomášová.

Téma večera je „Most mezi lidmi“. „Most je mladším bratrem cesty, pomáhá překonávat nejrůznější překážky. Spojuje lidi a usnadňuje jim život. Takovým mostem by chtěla Diakonie být,“ vysvětlila ředitelka střediska Irena Opočenská.

Programem bude provázet herec Tomáš Matonoha a hokejista Petr Bříza. Se svým vystoupením přijdou klienti a zaměstnanci Diakonie, díky videoklipu návštěvníky akce seznámí s nabídkou služeb.

Akce je součástí projektů Střediska Diakonie hrazených z Evropského fondu a Krajského úřadu Ústeckého kraje v rámci Společného regionálního operačního programu.