„Všechno je tu zase jako dřív. Projíždějící auta nás ruší hlukem. Silnice, která není na takový provoz dělaná, začíná praskat, kanály jsou utopené pod vozovkou, bezohlední řidiči jsou na nás sprostí. Je to utrpení. Radnice na nás kašle,“ zoufale si postěžoval majitel jednoho z domů František Krejčí.

Dokonce prý si z nich projíždějící řidiči dělají legraci. „Říkají, že když Litoměřice povolily projíždění, tak po zkratce přes kopečky jezdit budou a žádný Střekov jim v tom nezabrání,“ dodal nešťastně Krejčí.

Starosta Střekova Vlastimil Žáček o mizerii občanů Sebuzína jednal s litoměřickými úřady.

„Shodli jsme se na tom, že pro lidi ze Sebuzína je to skutečně neúnosné. Předběžně jsme se dohodli, že k řešení situace bude vytvořena pracovní skupina. Také jsme se domluvili, že by snad mohlo být reálné vést objížďku po nové komunikaci II. třídy, to znamená přes Velké Žernoseky.“

Vedoucí odboru dopravy magistrátu města Dalibor Dařílek se tohoto jednání také zúčastnil. „Naše dohody jsou však velmi křehké. O dalších podrobnostech zatím stále ještě s litoměřickou stranou jednáme, a proto nechci další rozhodnutí předjímat,“ dodal.