Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Otakara Šaška

…, zastupitele kraje a člena zemědělské komise

1.11.2007
SDÍLEJ:

Otakar ŠašekFoto: archiv

V poslední době se zvýšila nabídka biovýrobků, téměř každá síť supermarketů má nyní připraven pro zákazníky alespoň základní sortiment těchto výrobků. Jak to ale vypadá s původem biopotravin? Jakou měrou se na nich podílejí zemědělci na Litoměřicku? Jak se daří ekologickému zemědělství v našem regionu?

I běžná produkce potravin je v současné době díky přísným předpisům na vyšší kvalitativní úrovni. Svou roli v tomto ohledu hraje také například čistota vod či ovzduší. Nabídka biopotravin tuzemské produkce zatím není příliš bohatá, v celé ČR je v tomto režimu obhospodařováno pouze 900 hektarů orné půdy.V našem okrese je evidováno 1447 hektarů zemědělské půdy v režimu ekologického zemědělství, což je 2,4 procenta výměry. Z této plochy je asi 3,5 hektaru ovocných sadů, 70 hektarů orné půdy a zbytek jsou travní porosty.

V přechodném období je nyní 360 hektarů zemědělské půdy, což je 0,6 %. Z této výměry asi 27 hektarů firma Sady Čtveřín na Dobříňsku a asi 50 hektarů orné půdy. Zřejmě největší výměru - cca 70 ha obhospodařuje Karel Tachecí z Budyně - zelenina + polní plodiny. Mlýn Klíma v Křesíně buduje mlecí linku s denní kapacitou 6 tun, plánují spustit v březnu 2008 na mletí bioobilovin - hlavně pro pekárny. Poptávka bude jistě stoupat s rostoucí kupní silou a zdravým životným stylem. Problémem je vyšší podíl lidské práce v porovnání s komerčním zemědělství.

 

1.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nový kabát ZŠ Antonína Baráka.

Fasáda ZŠ Antonína Baráka v Lovosicích je dokončená

Zákaz kouření. Ilustrační snímek.
70

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze ZŠ Ostrovní a ZŠ Školní ve Štětí

Litoměřicko, Podřipsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Ústecký kraj - Ženy na kandidátních listinách do Poslanecké sněmovny tvoří v Ústeckém kraji celkem 29 %, průměr České republiky je 28 %. 

Škody od vandalů na hřištích budou město stát až 100 tisíc

Lovosice - V Lovosicích vandalové ničí dětská hřiště opakovaně. Některé herní prvky budou raději nahrazeny jinými, které se nedají tolik poničit.

Soli je dost. Silničáři dostanou na zimu i nové sypače

Litoměřice - Sklady jsou plné. Správa a údržba silnic Litoměřice je na zimu připravena.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení