Za účasti starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče, zastupitele Petra Hermanna a zástupců tamní radnice byla takto v rámci malé víkendové slavnosti pojmenována ulice lemující dlouhou řadu rodinných domků. Stalo se tak za zvuků písní v podání litoměřické kapely The Veterans Jazz Band.
Letité přátelství mezi Litoměřicemi a Armentiéres tak dosáhlo dalšího vrcholu.

„Tím nejvyšším však zřejmě již v příštím roce bude podepsání partnerské smlouvy mezi oběma městy,“ konstatoval po svém návratu starosta Chlupáč, který se společně se zastupitelem Petrem Hermannem vrátil domů plný dojmů.

„Je vidět, že tamní obyvatelé nás znají. V oknech rodinných domků, jež se nacházejí v nové Litoměřické ulici, byly dokonce vyvěšeny snímky Litoměřic,“ poukázal na zajímavost Petr Hermann.

V rámci tradiční jazzové noci, která se v Armentiéres koná vždy první říjnovou sobotu, prvně vystoupila i litoměřická kapela – již zmíněný The Veterans Jazz Band. Na celkem 15 místech města se hrál jazz. Muzikanti z Litoměřic se prezentovali na sále radnice. Velký potlesk sklidili nejen oni, ale i starosta Chlupáč poté, co na kytaru zahrál a zazpíval několik českých skladeb.

Přátelství mezi Armentiéres a Litoměřicemi má několikaletou historii. Odvíjí se hlavně na poli kulturním. Zásluhu na tom nese především litoměřická střední pedagogická škola a její profesorka Eva Filandrová.⋌