„Ve vedení města panuje shoda, že rozpočet na příští rok by měl být vyrovnaný, tak jako tomu bylo v předchozích letech“ uvedl místostarosta Litoměřic Jiří Landa. Vyrovnanost svých rozpočtů pro příští rok deklarují i zástupci z dalších velkých měst okresu – Lovosic, Roudnice nad Labem a Štětí.

Rozdílné jsou však již priority, které do svých rozpočtů na rok 2008 chtějí zabudovat. „Prioritní nepochybně bude dostavba domova důchodců, na kterou v příštím roce uvolníme z rozpočtu 25 milionů, zbytek pokryje státní dotace. Mezi významné investiční akce pak bude patřit i dostavba nového parku mezi parkovištěm U Hvězdárny a domem kultury,“ říká Jiří Landa.

„Již dlouhodobě plánujeme rozvíjet zejména oblast dopravní infrastruktury, školství, kulturu a sportovní zázemí a také zdravotnictví. Stanovení priorit bude závislé i na vypsání konkrétních dotačních programů,“ prozradil tiskový mluvčí roudnické radnice Vlastimil Sýkora.

„Lovosickými prioritami pro příští rok jsou výstavba ulice Evropská, rekonstrukce Pfannschmidtovy vily a její přestavba na muzeum, rekonstrukce chodníků a komunikací v městské části Nové Klapý, rekonstrukce ulic Obchodní, U Nadjezdu, Okružní a dokončení ulice Nádražní, vyřešení problémů kanalizační sítě v Lovosicích, včetně napojení nových rozvojových ploch pro rodinné domy,“ uvedl tajemník lovosické radnice Martin Burian. „Dále chceme, aby stěžejními akcemi pro příští rok byly také – Program prevence kriminality na místní úrovni, vybudování fotbalového hřiště s umělou trávou a rekonstrukce ulic Terezínská, Kostelní, 8.května a Osvoboditelů,“ dodal Martin Burian.

Přesné částky, s kterými budou hospodařit jednotlivé radnice, ještě známy nejsou. Rozpočet je ve stadiu příprav. V Litoměřicích předpokládají, že budou příští rok hospodařit s o něco větším rozpočtem než letos. „Předpokládám , že rozpočet na rok 2008 bude o něco málo vyšší než v letošním roce, kdy na příjmové i výdajové stránce dosáhl zhruba 625 milionů korun“ uvedl Jiří Landa. V Roudnici nad Labem počítají s výdaji kolem 300 milionů korun a v Lovosicích plánují výdaje kolem 200 milionů.

O dotace budou bojovat všechny radnice. „Projektů, na které budeme žádat o dotaci, je celá řada. Jmenovat mohu zateplení budovy základní školy Ladova, budování inženýrských sítí na Miřejovické stráni nebo modernizaci zimního stadionu. S jakými však uspějeme, si netroufám odhadnout,“ dodal Jiří Landa.

V Lovosicích počítají s tím, že budou například úspěšní se žádostí o dotaci z evropských fondů na úsporu energií pro MŠ Resslova a MŠ Terezínská.