Na svém posledním zasedání odsouhlasili odkoupení pozemku o celkové rozloze 4400 metrů čtverečních od Českých drah za částku 630 tisíc korun dle odhadní ceny znaleckého posudku .

Před budovou nádraží tak různorodou, ale přesto fádní dlažbu, má podle připravené studie nahradit rozčleněný projekt, v němž nebude chybět množství zeleně, fontána, oddechové zóny, dětské hřiště, parkoviště pro 36 vozidel, točna pro autobusy, informační tabule a také oddělené výstupní a nástupní zastávky.

„Peníze chceme získat přes program cestovního ruchu. Od nového jízdního řádu (9.12.2007) mají i u nás stavět rychlíky. Ještě více se zvýší návaznost na Litoměřice a Terezín. To by nám při získávání dotace určitě mohlo pomoci,“ uvedl starosta Bohušovic nad Ohří Ivo Hynl.

„I kdyby se nám nepodařilo peníze na tyto úpravy získat z dotací, tak do projektu půjdeme. Financovali bychom ho potom z vlastních zdrojů. První krok jsme již udělali vypracováním studie a odsouhlasením odkoupení pozemku,“ dodal Hynl.

Bohušovičtí chtějí ihned poté, kdy jim bude pozemek od Českých drah převeden vytvořit studii proveditelnosti, zajistit si územní a stavební rozhodnutí a začít s vlastními pracemi, u kterých předpokládají, že budou rychlé.

„Půjde vlastně jen o úpravu terénu. Nebude nutné nákladně překládat sítě. Počítáme, že budeme s úpravami rychle hotovy,“ dodal starosta Bohušovic nad Ohří Ivo Hynl.

Většině dotázaných obyvatel města se projekt, který má zkulturnit okolí autobusového a vlakového nádraží se líbí.

„Určitě by to se zelení tady bylo hezčí, ale otázkou je zda to bude také praktické. Místo zeleň a další vylepšení určitě oživí, ale je potřeba, aby tu zůstala také dostupnost autem. Ale já tu bydlím krátce. Spíše to musí zhodnotit místní starousedlíci,“ sdělila Věra Sedláková z Bohušovic.

Někteří obyvatelé, především z blízkosti nádraží však tento projekt nevítají příliš kladně.

„Myslím, že by stačilo poopravit dlažbu. Ostatní vylepšení nám přijdou jako zbytečný luxus. Na dětské hřiště, až k nádraží prakticky na druhý konec města nebudou určitě rodiče s dětmi od paneláků chodit“ shodli se manželé z blízkého okolí, kteří si nepřáli jmenovat.

„Klientelu mám z 30 procent z místních lidí a ze 70 procent z motoristů, kteří tu po všech těch úpravách budou mít horší dostupnost. Takže se logicky těchto změn obávám,“ prozradil živnostník z přilehlé večerky Dalibor Kortus.