VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problémy ve městě odhalí hluková studie

LOVOSICE - Ředitelství silnic a dálnic bude v Lovosicích měřit hluk z dopravy. Na místech s největší hlukovou zátěží, kde budou povolené limity překročeny, by mělo dojít k dílčím úpravám. Výměně oken za plastová, výstavbě protihlukových stěn či výsadbě zeleně.

28.9.2007
SDÍLEJ:

LovosiceFoto: Michal Závada

Studie ŘSD se týká pouze hlukové zátěže z dopravy podél silnic I. třídy, což jsou v Lovosicích místa podél silnice I/30, kudy je teď veden hlavní tah z Ústí nad Labem na D8.

Studie je prováděna především proto, že ředitelství silnic a dálnic žádá hygieniky o výjimky povolených limitů hluku.

„Staré hlukové zátěže totiž mají „měkčí“ limity, než jaké jsou povoleny u novostaveb, a právě na tyto nižší limity žádá o výjimky,“ vysvětluje Jan Rössler, technik Městského úřadu v Lovosicích.

„Hranice výjimky je posunuta na 70 decibelů. Pokud se do ní doprava vejde, tak ŘSD i hygiena výjimku udělí, ale stanoví dobu určitou, po níž je schopna překročené limity akceptovat,“ říká místostarosta Jan Jakub. „Dohodou je, že v tomto termínu musí dojít k nějakým opatřením, která jsou pro ŘSD závazná,“ dodává.

Do konce letošního roku mají být v Lovosicích zmapována všechna místa, která jsou hlukem od I/30 nejvíce zasažena. Zhruba do poloviny příštího roku pak budou na základě měření přesně určeny ty budovy, v nichž průběžně dojde k dílčím protihlukovým úpravám.

Naděje domácností, kde měření prokáže překročení hlukových limitů, že jim ŘSD zaplatí výměnu starých oken za plastová, mohou skončit zklamáním.

„Ředitelství silnic a dálnic bude provádět hluková měření podél silnic I. třídy v celé republice, takže je možné, že pokud bude v jiných obcích situace daleko horší, budou v nich dílčí protihlukové úpravy provedeny přednostně,“ upozorňuje na to, že přehnaný optimismus Lovosičanů není na místě, lovosický místostarosta Jan Jakub.

Fakt, že dálnice D8 v úseku přes České středohoří není dokončena, bude Lovosické trápit ještě zhruba tři roky. „Je otázkou, zda v tomto termínu ŘSD stihne v Lovosicích protihluková opatření realizovat,“ dodal místostarosta.

28.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Trenéři Stadionu Litoměřice při utkání.

Hattrick Kusého popravil Trhače

Gastrofest v Litoměřicích
32

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

ANKETA, FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili

Litoměřicko, Podřipsko - Zvolte druhé říjnové Miminko týdne. Hlasovat lze jednou z jednoho počítače do ppátku 27. října do 12 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení