„Se závěrem zjišťovacího řízení jsme velice spokojeni, až překvapivě. Je mnoho větrných parků, které rostou po celé republice, kde tento závěr vyzněl mnohem hůře. Samozřejmě jej respektujeme a budeme se jím řídit. Věci, co máme podle závěru řízení dodělat, doděláme,“ uvedl Thomas Spindler z vedení firmy.

Občané upozorňují na fakt, že v obci nejsou k dispozici příznivé klimatické podmínky, že je zde nedostatečná větrnost. Zástupci firmy jim oponují. „Měřili jsme zde tok větru bedlivě a dlouhodobě. Zpočátku jsme měli také pochybnosti, ale podle doopravdy přesných měření jsme zjistili, že větrnost je dostatečná. Síla větru tu není samozřejmě tak velká jako někde v horách, ale pro výstavbu a následný provoz větrných elektráren je dostečná,“ uvedla Kateřina Dietrich z firmy Zelená energie.

Česká energetika je zastaralá. Produkuje polovinu exhalací oxidu uhličitého. Větrné elektrárny mohou do pěti let snížit právě tyto roční exhalace o množství, které vypustí půl milionu osobních aut. „Větrné elektrárny stavíme na mnoha místech a vždy se snažíme respektovat krajinu a životní prostředí,“ uzavřel Spindler.