Příští týden ve Velkých Žernosekách proběhne tradiční Žernosecké vinobraní. Jak se na tuto slávu připravujete a na co vy se nejvíce osobně z bohatého programu těšíte nejvíce?

Žernosecké vinobraní 2007, které v obci proběhne již příští pátek a sobotu, je již v pořadí šestnácté od jeho obnovy v roce 1991. Přípravy a organizace probíhají v podobném duchu jako každý rok, ale jedná se o velmi těžkou a časově náročnou záležitost, protože jsme malá obec a vše se připravuje tak říkajíc na koleně. Hlavní práce spočívá na mně jako na starostce obce a zastupitelstvo obce a dobrovolníci z řad občanů a složek v obci pomáhají přímo při průběhu páteční a sobotní akce.

Já osobně se hlavně těším na spokojené návštěvníky, na to, aby byl bezproblémový průběh a aby nám na ten žernosecký burčák a žernoseckou úrodu vína svítilo sluníčko. A také jsem velmi zvědavá, jak se povede páteční noční průvod s loučemi obcí, kdy s průvodem ve 20 hodin vyrazíme z dětského hřiště přes přívoz až na naši náves. Vždy mě také velmi vezme u srdce závěrečný ohňostroj, když vidím rozzářené tváře návštěvníků, pochvalný potlesk a vím, že se to povedlo a že jsme snad nezklamali a za rok se zase u našeho dobrého vína opět ve zdraví sejdeme. Návštěvníky vinobraní bych chtěla upozornit na skutečnost, že výrazně během něj posílíme místní přívoz, který bude přivážet návštěvníky vinobraní nepřetržitě.