Vinobraní, které se koná v Litoměřicích každoročně ve druhé polovině září, vždy omezí dopravu v centru města. Letos se uskuteční v sobotu 22. září. Jaké jsou v této souvislosti nejdůležitější informace pro řidiče?

Z důvodu vinobraní bude uzavřena část města, a to od pátku 21. září, od 17 hodin, do neděle 23. září. Proto nebudou moci ani majitelé parkovacích karet parkovat na Mírovém náměstí. Lidé, kteří v centru bydlí, stejně jako firmy, které zde mají své provozovny, v předstihu obdrželi vyrozumění. S tím, že jako majitelé parkovacích karet mohou bezplatně využít parkování v místech parkovacích automatů.

Technické služby města Litoměřice budou mít samozřejmě na starosti i úklid všech míst, kde bude vinobraní probíhat. Teď mám na mysli také ta kolem podií, která budou umístěna mimo Mírové náměstí. Například na Parkánech Josého Rizala budou umístěna hned tři podia, takže se nepořádek může objevit i na pozemcích, které s parkány sousedí. Pokud nás majitelé těchto pozemků kontaktují, také na nich provedou v neděli v ranních hodinách pracovníci technických služeb úklid.