„Jsme rádi, že akce má takový úspěch, ve který jsme díky počasí ani nedoufali,“ svěřila se jedna z vedoucích lovosického skautského oddílu Eliška Černá. „Myslím, že minimálně deset dětí se přijde podívat na naši nejbližší pravidelnou schůzku, což je pozitivní,“ vysvětluje.

Lovosické skauty totiž tíží problém s nedostatkem mládeže a dětí v jejich řadách. „Největší problém jsou pro nás nyní děti ve věku osm až deset let. Dnešní akcí chceme nejen jim, ale především rodičům ukázat, že děti by měly svůj volný čas trávit jinak než u televize, nebo počítače,“ říká Eliška Černá, která se skautingu věnuje přes sedm let.

„Líbí se mi tady, ale ještě nevím, jestli do skauta budu chodit,“ přiznal devítiletý Tomáš Beneš z Lovosic.

Pravděpodobně největší úspěch měly u dětí lanové aktivity, zvláště pak prusíkování, kdy byly děti vytaženy do koruny stromu.

„Připravili jsme pro děti kromě lanových aktivit řadu soutěží, například poznávání okolí města na slepé mapě. Děti si vyzkoušely také morseovku, různé hlavolamy, nebo lov bizona a pak samozřejmě typické skautské sporty – lakros a ringo,“ přiblížila včerejší Odpoledne se skauty další členka vedení lovosického oddílu Veronika Anderková, která byla nedávno oceněna za pohotovou a účinnou první pomoc. Před několika týdny totiž předvedla vzorové zákroky právě první pomoci ve skutečné krizové situaci.

Lovosický skautský oddíl má v současné době několik desítek členů, přičemž nejméně je jich právě mezi vlčaty a světluškami. „Věková prohlubeň vznikla právě odchodem nás starších do vedení,“ dodala Eliška Černá.