Obec se do výstavby mohla pustit především díky dotacím z programu Severozápad Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Na I. i na II. etapu obdržela dotace vždy po 5,5 milionu korun. Zbytek nákladů na výstavbu museli Žernosečtí zaplatit ze svého rozpočtu, který kvůli této akci museli upravit.

„Studii a projektovou dokumentaci jsme měli v obci připravenou již od roku 2002. Čekali jsme na vypsání vhodného dotačního titulu,“ prozradila starostka obce Ludmila Pafelová.

V novém areálu se skví velmi kvalitní travnatá plocha, kurty na tenis, tréninková tenisová stěna. Před dokončením je hřiště na plážový volejbal. Hřišti dominuje nová tribuna a střídačky. V areálu je také vybudováno veškeré zázemí pro chod sportovního oddílu, včetně kanceláře pro výbor , občerstvení, společenské místnosti, bytu správce areálu a bezbariérového sociálního zařízení pro veřejnost.

„Areál bude sloužit především potřebám naší tělovýchovné jednoty. Ale nebráníme se a budeme se také snažit jej pronajímat. Ubytovacích kapacit v obci máme dostatek, atˇuž v naší turistické ubytovně nebo ve vinařství, či zámku,“ dodala Ludmila Pafelová.

„Areál se povedl. Je to tu teď příjemné pokoukání na fotbal,“ sdělil Tomáš Hybner, místní rodák.

Oficiální otevření nového areálu chystá obecní úřad až s příchodem hezkého počasí na jaře příštího roku. Sportoviště včetně zázemí však bude možné využívat hned po kolaudaci od začátku října.

„Do budoucna chceme ještě upravit plochu současného škvárového hřiště,“ dodala závěrem Ludmila Pafelová.