Jak místní tvrdí, během posledních čtyř let byla silnice už pětkrát rozkopána – při rekonstrukci železničního koridoru, při plynofikaci obce, při zabudování rozvodů veřejného osvětlení a rozhlasu do země, při rozvodech kanalizace před dvěma lety a nakonec při budování vodovodních a plynových přípojek.
Její nezpevněný povrch vymílají silné deště. Voda, která pak letí obcí po silnicích a jíž zarostlé příkopy nepobírají, pak splavuje lidem do dvorků a zahrad bláto a štěrk.

„Po tomhle kamenném vlnobití jezdím minimálně dvakrát denně. Samozřejmě, že se mi to nelíbí, ale domů se nějak dostat musím,“ zlobí se Miroslav Hon z Prackovic, který v ulici bydlí. „V minulosti jsem starostu na stav cesty upozorňoval, pak to tu trochu zavezli nějakým obrusem. Kdybychom tu už konečně měli asfaltku, byl bych rád,“ říká muž.

Nejen řidiči, i pěší tu mají problémy. „Stav cesty nás rozčiluje. Pěšky je to leda tak na vyvrknutí kotníku,“ dodala pak důchodkyně Olga Hatašová.
Obecní úřad se vždy bránil tím, že tato část silnice obci nepatří, proto do ní nemůže investovat. Pozemkový fond však nyní potvrdil, že nezpevněný úsek je majetkem obce.

„Obecní úřad s opravou této cesty v každém případě počítá,“ potvrdil včera Deníku starosta Prackovic nad Labem Josef Kodýtek.
„Zadali jsme projekt, hotový bude do konce tohoto měsíce. Předpokládám, že v příštím roce bychom si zažádali o dotaci, aby už konečně byl povrch silnice v pořádku,“ řekl starosta.

Přestože obec splácí za investice minulých let, na povinnou spoluúčast k dotaci, jak starosta uvedl, mít peníze bude. „Teď už nám v opravě cesty nic nebrání. Vždyť to lidem slibuji už pomalu dva roky,“ přislíbil včera starosta Josef Kodýtek.