Víkendový pobyt na ranči symbolicky zahájil již druhou etapu projektu „Klokánkovi do kapsičky“. Ten spočívá v tom, že ve více než 500 lékárnách v celé republice jsou na táry umístěny pokladničky s dětskou kresbou klokánka, kam mohou přispívat všichni, kterým není lhostejný osud týraných a opuštěných dětí. Výtěžek z pokladniček je určen Fondu ohrožených dětí na provoz azylových domů Klokánek, kde tyto děti nalézají ochranu a pomoc.

Celý projekt byl z iniciativy samotných lékárníků zahájen koncem roku 2004 a celkem vynesl 5 512 346 korun, z nichž byl zakoupen a zrekonstruován azylový dům Klokánek v Kroměříži.

Druhá etapa pomůže dětem v severních Čechách, konkrétně v Chomutově. Tam poputují vybrané peníze z dalšího ročníku sbírky. Konkrétně pak na rekonstrukci domu, který magistrát města prodal za symbolickou cenu Fondu ohrožených dětí.
Na třebušínském ranči ČJF prožily děti, jejich tety i kmotry plno dobrodružství. Mimo jízdu na koních si užily rodeo, zahrály si na kovboje a poseděly si u ohně.

„Na setkání s dětmi a tetami se vždy moc těším, je to pro mě hodně povzbuzující, když vidím, že se jim daří dobře, usmívají se a zapomínají na útrapy, díky nimž se dostaly do Klokánku,“ řekla Tina Pletánková.

Autorka projektu, členka vedení společnosti Aliance Healthcare Jitka Frolíková dodala: „Jsem ráda, že z podnětu lékárníků sbírka pokračuje a věřím, že v červnu odevzdáme první peníze do chomutovského Klokánku.“