„Objížďka z Libochovic přes Kostelec do Poplz nestála za nic. Z Kostelce směrem na Poplze je silnice samá díra. Člověk se tu jednomu hlubokému výmolu vyhne a do do druhého zapadne. Hrozilo, že snad utrhnu kolo u auta,“ popisuje situaci Petr Grünner z Evaně, který tudy denně dojížděl do Libochovic do práce. „Dostávaly zabrat jak stabilizátory a posilovače řízení, tak pneumatiky i plastové podběhy. Spodní plechový kryt motoru je potlučený jak po nějakém krupobití. Teď jsem byl s autem na technické kontrole a za ten půlrok utrpělo auto takové škody, že jsem musel nechat v servisu všechno měnit,“ zlobí se.

Most J. E. Purkyně v Libochovicích byl pro řidiče zcela uzavřen od března do srpna tohoto roku. Silnice třetí třídy z Kostelce na Poplze, kudy objízdná trasa vedla, patří Ústeckému kraji.

„Osobně jsem žádnou stížnost nezaznamenal,“ řekl v pátek při slavnostním otevření mostu hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. „Není to tak jednoduché. Nemůžeme při každé opravě mostu zároveň opravovat desítky kilometrů silnic kolem. Dostali bychom se do začarovaného kruhu. Kraj od státu dostal zhruba čtyři a půl tisíce kilometrů silnic druhé a třetí třídy v naprosto dezolátním stavu. Naší prioritou je opravit tahy zejména druhé třídy a tahy, kde je velká frekvence aut a zejména frekvence veřejné hromadné dopravy,“ uvedl hejtman. „Když jede člověk pomalu, nikdy si auto zhuntovat nemůže. Občané měli navíc možnost jezdit po objížďkách hromadnou dopravou, protože kraj platil autobusy,“ dodal.

To, že silničáři opraví povrch vozovky ještě letos, nakonec potvrdila Lenka Holovská, vedoucí provozu Litoměřice – Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.

„S opravou silnice u Kostelce se počítalo až po dokončení rekonstrukce mostu v Libochovicích,“ uvedla Lenka Holovská.

„Během příštího týdne zdokumentujeme rozsah poškození a rozhodneme, která místa budou jen vyspravena a kde položíme nový živičný povrch. Práce samotné by měly začít na konci září,“ dodala.