VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město čeká tlak Lovosičanů

LOVOSICE - Hřiště pro malé děti, městskou policii nebo kamerový systém postrádají ve svém městě Lovosičané. Svoje připomínky teď mohou radnici sdělit anonymně. Město totiž připravilo dotazníky a požadavky občanů slibuje zohlednit v připravovaném strategickém plánu rozvoje města.

31.8.2007
SDÍLEJ:

LovosiceFoto: Karel Pech

Občané v nich budou hodnotit veškeré oblasti – od dopravy přes úroveň a dostupnost zdravotní péče, dostupnost bydlení, možnosti nakupování, úroveň sportovního a kulturního vyžití až po životní prostředí.

Strategický plán rozvoje města bude pořízen jako dokument dlouhodobé koordinace veřejných a soukromých aktivit demografického, ekonomického, sociálního, kulturního a ekologického charakteru na území města Lovosice.

Město chce žádat o evropské dotace, a tak si stanovuje priority. To nejdůležitější, co vyplyne z dotazníků, by se mělo ve strategickém plánu objevit.

„Zajímavá je otázka, jak si občané představují život ve městě v roce 2020,“ říká Renáta Beranová z odboru regionálního rozvoje a správy města městského úřaduv Lovosicích.

„Zlobí mě, že tu nemáme pořádné hřiště pro malé děti. Na to jedno k Opavii, chodí pejskaři venčit psy. Asi před šesti lety tu byla kvůli tomu sepsána petice a dodnes se nic nestalo,“ postěžovala si žena na náměstí v Lovosicích, která nakonec nechtěla uvést své jméno.

„Rozhodně mi tu schází hřiště pro malé děti, v ulicích by mohla být vidět policie,“ řekla včera Marcela Svobodová z Lovosic.

„V ulicích bych chtěla vidět městské strážníky, mohl by tu být i kamerový systém,“ řekla zase Lenka Vašíčková. Kamionovou dopravu ve městě a absenci strážníků kritizoval i Jiří Veleman.

Jana Novotná ve městě postrádá velkokapacitní prodejnu a hřiště pro malé děti. „Uvítala bych, kdyby byly v ulicích boxy se sáčky na psí exkrementy,“ odpověděla tato mladá maminka.

„Kamerový systém je naším snem. V žádostech o dotace jsme ale zatím neuspěli. Pro potřeby dotace je v Lovosicích nízká kriminalita,“ řekl starosta Jan Kulhánek. „Tlak veřejnosti na zřízení městské policie vnímáme, ale v tuto chvíli by to byly neúčelně vynaložené peníze,“ sdělil starosta.

Z miniankety, kterou Deník ve čtvrtek v Lovosicích provedl, vyplynulo, že například Natálie Dalewská nebo důchodkyně Ivona Studničková jsou s životem ve městě naprosto spokojené a nic jim tu nechybí.

Dotazníky dostanou občané do schránek. „Budou k dispozici i na sběrných místech - Informačním centru MěÚ Lovosice, v DDM Elko, na Úřadu práce v Lovosicích, Pobočce Svazu tělesně postižených – Domě s pečovatelskou službou, knihovně a v místních základních a mateřských školách,“ potvrdila Renáta Beranová.

„Vyvěšen je i na stránkách města www.meulovo.cz a www.lovosice.net a občané jej mohou odevzdat do 30. 9. 2007 na uvedených sběrných místech. Výsledky zveřejníme v průběhu října,“ dodala.

31.8.2007
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hasiči pomáhali kočce se sklenicí na hlavě

Sníh působil dopravní komplikace u Jenčic.
10

OBRAZEM: Sníh působil dopravní komplikace na Lovosicku

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Odpověď na otázku, zda se může vyplatit pojištění dítěte, dávají podle finančního poradce společnosti Partners Václava Valáška příklady z praxe. Dětské pojištění dává smysl především za podmínky pojištění vážných zdravotních komplikací, jako jsou trvalé následky úrazu nebo diagnóza závažného onemocnění.

FOTO: Na biskupství jsou knihy, které voní tajemstvím

Litoměřice - Bibliotéka litoměřického biskupství působí jako z dobrodružného filmu.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Moc prvňáčků. V Litoměřicích změnili spádovost škol

Litoměřice – Zastupitelé na svém jednání schválili novou spádovost základních škol. Do první třídy ZŠ Ladova se totiž letos hlásilo ze spádového obvodu více dětí, než mohla škola přijmout.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT