Na termínu 3. až 5. října příštího roku se shodl starosta Ladislav Chlupáč s partnery z Fuldy, kterou o víkendu navštívil v rámci 28. setkání Domovského spolku Města Litoměřice.

„Členy tohoto spolku jsou Němci odsunutí z Litoměřic na konci druhé světové války, kteří se však o život v našem městě zajímají i mnoho let po této události a pravidelně ho navštěvují,“ upřesnil Ladislav Chlupáč.

Němečtí partneři již starostovi nastínili plány, jak by se chtěli zdejším lidem prezentovat. „Nabízejí například dva videofilmy. Jeden o Fuldě a druhý, který by přibližoval život bývalých Litoměřičanů žijících ve Fuldě,“ uvedla pracovnice informačního centra Městského úřadu Litoměřice Hana Mildová.

Protože se Dny kultury mají uskutečnit zároveň s litoměřickými Sborovými dny, v úvahu pochopitelně přicházejí i vystoupení německého pěveckého sboru a žáků tamní městské hudební školy.

Obdobným způsobem by se v Litoměřicích měla prezentovat také Míšeň, jejíž zástupci do města nepochybně přivezou i výrobky slavného míšeňského porcelánu.