Plán připravil bývalý čížkovický starosta Simeon Kimmer. Zastupitelé ale na svém posledním zasedání rozhodli, že budou plán akcí ještě zpřesňovat. Domnívají se, že by bylo možné využít peníze v Želechovicích mnohem účelněji.

„Nového starostu ani neznám. Je ve funkci tři měsíce a ještě se tu neobjevil,“ říká jeden z Želechovických, Jiří Pařízek. „Možnost vytápět obec centrálně tu s námi v hospodě probíral bývalý starosta Simeon Kimmer. Pro by byla celá vesnice. Devadesát procent obce jsou starší lidé,“ tvrdí Jiří Pařízek.

Přestože by měly být v současné době domácnosti v Želechovicích vytápěny elektřinou, pro většinu zdejších obyvatel je tento způsob vytápění nad jejich finanční možnosti. Vrátili se proto k levnějšímu uhlí.

„V roce 1995 od nás Želechovičtí dostali na ekologické vytápění 30 tisíc korun na domek. Po zdražení energií jich spousta přešla na uhlí,“ potvrdil bývalý starosta Simeon Kimmer.

„Elektřina je příliš drahá. Nemáme na to,“ svěřila se Pavla Steinmetzová. „Já bych s centrálním vytápěním obce souhlasila,“ říká žena, jejíž slova potvrzují i její dvě děti, Renata Barešová a Radek Steinmetz, také z Želechovic.

Místní se shodují i v tom, že se v minulosti do obce příliš neinvestovalo.

„Potřebujeme například chodník. Podle místostarosty je to prý ale zbytečnost,“ zlobí se Jiří Pařízek.

Nový čížkovický starosta Arnošt Waschta však slibuje: „Chci, aby měly obě obce stejné možnosti, aby se do nich investovalo stejně.“

„Rád bych tomu věřil. Doteď se totiž investovalo jen do Čížkovic,“ dodává na závěr Jiří Pařízek.