LITOMĚŘICE - Ve čtvrtek bude litoměřickým zastupitelům předložen návrh nové obecně závazné vyhlášky k regulaci výherních hracích automatů.
Vedení litoměřické radnice se rozhodlo snížit počet hracích automatů ve městě. Prvním krokem k tomu bude trojí regulace, obsažená v návrhu nové vyhlášky města, kterou radní navrhují zastupitelům ke schválení.

„První se týká plošně celého města a spočívá v tom, že hrací přístroje nebudou být moci umístěny ve vzdálenosti 100 metrů od škol, státních a církevních institucí. Druhá regulace je lokální – hrací automaty nebudou být moci v historickém centru města, čímž je myšleno Mírové náměstí, a třetí omezení je opět plošné a je zaměřeno na provozní dobu. Hrací automaty budou moci být v provozu pouze od 16 do 6 hodin,“ prozradil Petr Panaš, právník litoměřické radnice.

„Vyhláška vznikla na popud Rady města Litoměřice, která chce eliminovat provoz hracích automatů v Litoměřicích,“ dodal Petr Panaš. Reaguje tak na negativní ohlasy veřejnosti. Která zejména poukazuje na sociálně patologické dopady hry na automatech, kdy gamblerství často vede, až k rozpadu rodiny.

„Já jsem zásadně pro omezení hracích automatů. Myslím si, že je jich všude, až moc, a to neberu jen Litoměřice, ale i ostatní města ,“ uvedl k danému tématu Radek Polívka z Litoměřic.
„Radnice vydává k automatům povolení. Po uplynutí přechodného ustanovení a při neplnění podmínek povolení nevydáme,“ uzavřel Panaš.