TŘEBENICE - Už za měsíc si Třebeničtí zasportují v nově vybudované tělocvičně. Její výstavba se chýlí ke konci. Moderní stavbu za 12 milionů 349 tisíc korun, na níž město dotaci nezískalo a kterou bude splácet deset let z rozpočtu, plánují otevřít k 1. září.
„Stavbu jsme již převzali od stavební firmy, kolaudační řízení má proběhnout v srpnu. Ještě je třeba propojit plyn a provést zkoušky na systému vytápění,“ řekl včera starosta Třebenic Václav Vobořil.

Podobné sportovní zařízení zatím ve městě chybělo. Bývalá cvičebna již zastarala a nevyhovovala potřebám sportovců.
Nová tělocvična stojí v těsné blízkosti třebenické základní školy a je s ní propojena. Vznikly tu oddělené šatny i sociální zařízení se sprchami. Využívat ji budou moci nejen třebeničtí školáci a místní sportovní oddíly, ale za poplatek i veřejnost. Cvičební plocha je velká 18 krát 34,5 metru, v nejvyšším bodě výšky dosahuje 9 metrů. „Bude zde možné hrát volejbal, basketbal, sálovou kopanou, florbal, házenou i tenis. Samozřejmě zde bude i nářadí pro gymnastické cvičení,“ uvedl pracovník městského úřadu Josef Otradovec.
„Děti chodí tělocvičnu zvědavě okukovat už nyní,“ směje se starosta Vobořil. „Máme radost z toho, že se sem těší,“ dodal.