„Také letos se sešly zajímavé projekty a bylo by velmi těžké některý z nich vyřadit. Rozhodli jsme se proto finančně podpořit všechny doručené žádosti,“ řekl člen grantového výboru fondu Pavel Šumera, jednatel společnosti Hennlich Industrietechnik, která při Komunitní nadaci Euroregionu Labe dárcovský fond založila.

Celkem tak jednotlivci či organizace v letošním roce z prostředků fondu získali téměř 65 tisíc korun.

Grantový výbor letos obdržel 13 žádostí, o rok dříve to bylo žádostí sedm. „Je vidět, že Dárcovský fond Hennlich nabírá na obrátkách a dostává se do povědomí mladých lidí v Litoměřicích. Mladí lidé zjistili, že podpora je skutečně reálná a zajímavé projekty mohou uspět,“ doplnila Kateřina Niklová z Komunitní nadace Euroregionu Labe.

Obálku s penězi si tedy včera ze sídla společnosti odnesli – Dům dětí a mládeže Rozmarýn pro 1. ročník turnaje v kopané O pohár běhu Terryho Foxe, Integrovaná střední škola Litoměřice pro Přebor České republiky ve stolním tenise škol se stavebním zaměřením, Jan Kacar na výstavu fotografií mladých lidí, Junák na 17. ročník Memoriálu K. H. Máchy, Kinoklub Ostrov na Filmový festival Litoměřice Posedmé, sdružení Klika 1 na fotografickou soutěž Youth Vision a akci SK8 Contest 2007, Klub potápěčů Kraken na akci Litoměřická ploutev, sdružení P.H.A.K.A. na akci Týpkův den, studentka Kateřina Slabochová na projekty v domově pro tělesně a mentálně postižené děti na Litoměřicku, Sportovní klub gymnastiky a trampolín v Litoměřicích na Mistrovství světa ve skocích na trampolíně a litoměřický hokejový klub na Vánoční turnaj mladých nadějí.

„Animovaný film „Týpkův den“, který bude dlouhý asi 20 minut, tvoříme ve čtyrech lidech. Vznikne k němu i vlastní soundtrack. Hlavním hrdinou bude šnek Alfons s personifikovanými vlastnostmi člověka,“ sdělila jedna z oceněných Andrea Cápová.