LITOMĚŘICE - Následkem přívalového deště, který se nad Litoměřicemi přehnal před třemi týdny, se na hřbitově propadají hroby. Jejich majitelé si na nepříznivý stav stěžují na městském úřadě, protože právě město je majitelem pozemků.

„O této situaci víme a na nejbližším jednání rady se tímto problémem budeme zabývat. Zpevnění podloží si totiž vyžádá nemalou finanční investici. Právní oddělení proto nyní hledá odpověď na otázku, kdo to zaplatí,“ uvedl litoměřický radní Pavel Kejř. Podle jeho názoru by mělo jít o společnou investici města a nájemce pozemku, na kterém hrob stojí.

„Zatím se propadá zhruba 30 pomníků na místech, kde dříve bývaly kopané německé hroby,‘“ uvedl v této souvislosti ředitel litoměřických technických služeb Jan Smolík.

Vzhledem k tomu, že přívalové deště se opakují stále častěji, bude zřejmě muset vedení litoměřické radnice přistoupit v budoucnu alespoň k odvodnění hřbitova. Letošní rozpočet však s něčím podobným nepočítá. V případě kladného vyjádření finančního výboru a následně zastupitelstva je však možná rozpočtová změna.