LITOMĚŘICE - Litoměřičané stále toužebně čekají na nový západní most, jehož stavba by měla začít co nevidět. Tento názor jasně dominoval při anketě, kterou v ulicích Litoměřic provedl Deník.

„Ve městě mě nejvíc trápí doprava, zejména kolem třetí hodiny odpoledne. Nový most by nebyl na škodu,“ svěřil se Jan Petrš z Litoměřic. Podobný názor zastává i další Litoměřičan Antonín Volf. „Podle mě je nejhorší doprava přes centrum. Asi by hodně pomohlo urychlení výstavby nového mostu,“ řekl.

Kriticky hustá doprava v Litoměřicích přitom netrápí jen centrum. Velké problémy jsou téměř při každé výstavě na místním výstavišti, nebo při sebemenší dopravní nehodě na Tyršově mostě. V takové situaci se tvoří i několikakilometrové kolony.

„Západní most určitě pomůže, především těm, kteří bydlí v Pokraticích a na severozápadě města,“ uvedl Ivo Perna, vedoucí odporu dopravy a silničního hospodářství na litoměřické radnici.

Problémy města budou dnes (pondělí) řešit redaktoři Deníku s odpovědnými osobami na Mírovém náměstí v Litoměřicích. A to od 13.30 na akci Den s Deníkem.

K vidění bude dále poutavý kulturní program. Občané budou moci přímo na místě zhlédnout výrobu stránky Čtenář – reportér.
Přímo na místě pak bude možnost zařídit si výhodné předplatné litoměřického Deníku. Vše doplní guláš, pivo a kofola.