CTINĚVES - Nálada ve Ctiněvsi, zvláště pak mezi členy jejího zastupitelstva, stále houstne. Ctiněveským tedy nepomohly ani nové jarní volby, které byly ustanoveny kvůli tomu, že část zastupitelů po těch řádných na podzim odstoupila.

„Stále tu máme problémy, lidi se dělí na jednotlivé skupiny. Práce zastupitelstva sice je možná, ale není taková, jaká by asi měla být. Každou schůzi doprovází různé obstrukce některých zastupitelů,“ uvedla pro Deník současná starostka Ctiněvsi Marta Micurová.

Místní si slibovali změnu právě od nových voleb, ale ty toho příliš mnoho nového nepřinesly. Rozdělením mandátů v zastupitelstvu totiž dopadly stejně jako ty řádné na podzim. Jediná změna ve vedení obce se tak stala na postu místostarosty, který nyní zastavá Robert Kacian.

„Ve srovnání s předchozím zastupitelstvem to nyní o moc lepší není. Problém je to, že lidé jsou mezi sebou rozhádaní již z dřívější doby a nyní spolu jen těžko navazují komunikaci,“ popsal náladu v zastupitelském sboru místostarosta Ctiněvsi Robert Kacian. Obec je nyní v tíživé situaci, a to především kvůli dokončování veřejné kanalizace, jež má přijít na více než dvacet milionů korun.

„Stále se snažíme vyřešit financování, ale je to složité,“ říká starostka. „Navíc musíme provést alespoň částečné opravy komunikací po budování kanalizace,“ dodal Robert Kacian.