ÚŠTĚK - Úštěcká pošta se letos stěhovat nebude. Pošta, která sídlí v honosné starobylé vile, se měla v brzké době stěhovat do nových prostor bývalého čalounictví na Mírovém náměstí.

Česká pošta vyvolala již v březnu jednání s Městským úřadem v Úštěku a předběžně se dohodla na pronájmu nebytových prostor. Svůj objekt, ve kterém pošta sídlí, se chystala prodat. Nyní však z prodeje couvla a o stěhování v letošním roce nechce zatím slyšet. Městský úřad, který pro poštu blokoval nebytové prostory, tím přichází zbytečně o finanční prostředky, které mu z pronájmu již mohly plynout.

„Žádné oficiální vyjádření z České pošty zatím nemáme. Kvalita poskytování poštovních služeb je jedna z našich priorit ve městě. Proto se jí také snažíme vyjít maximálně vstříc,“ uvedl Bohumír Jasanský, starosta Úštěku. „Bylo by však fér, kdyby nám včas sdělili své resumé. Tím, že pro ně objekt blokujeme, přicházíme možná zbytečně o desítky tisíc korun,“ dodal Jasanský.

Pošta má od podzimu loňského roku pozastaven prodej svého majetku. Důvodem je příprava na její transformaci na akciovou společnost. A také nemá pro letošek dostatek investičních prostředků.

„Prodej budovy a přestěhování pošty do jiných nebytových prostor je zatím pozastaven. Nemáme nyní dostatečné investiční prostředky na opravu nových prostor,“ uvedla vedoucí správy majetku z OZSeČ ČP Jitka Bartáková.

Do budoucna úštěcká pošta stěhování pravděpodobně neujde. Prostory, které nyní vlastní, nejsou adekvátní počtu zaměstnanců a jejímu využití. Z jedenácti zaměstnanců, kteří zde ještě nedávno pracovali, tu zbyli pouze čtyři.