LOVOSICE - Policisté v okolí Lovosic kontrolují ve větší míře kamiony, které se snaží dostat tudy na Prahu po dálnici D8, nebo zase v opačném směru přes Ústí nad Labem na Řehlovice a ke státní hranici. Nicméně jejich počet se tady stále nesnižuje. Nezřídka jsou vozidla ve špatném technickém stavu, takže jejich řidiči by vůbec neměli vyjet.

Ukázala to včerejší (úterý) dopravně –bezpečnostní akce, jež byla zaměřena na překračování povoleného limitu hmotnosti nákladu. Policisté z litoměřického dopravního inspektorátu zkontrolovali celkem 25 nákladních vozidel. Ani jedno z nich nemělo při převážení na mobilní váze problémy, ovšem u osmi policisté odhalili nevyhovující technický stav.

„Při těchto kontrolách se ukazuje, že především starší vozy značek LIAZ a Tatra nebývají v pořádku. To ale samozřejmě neznamená, že se zaměřujeme hlavně na ně. Namátkově zastavujeme nákladní auta všech značek, bez rozdílu,“ zdůraznil vedoucí Dopravního inspektorátu Okresního ředitelství Policie ČR v Litoměřicích Jaromír Galia.

Severočeská dopravní policie v koordinaci s dopravními inspektoráty v Litoměřicích, Ústí nad Labem a Teplicích, ale také s Dálničním oddělením v Nové Vsi ve Středočeském kraji, pod Dnu s Deníkem, který se uskutečnil 5. dubna právě v Lovosicích, začala intenzivněji kontrolovat projíždějící kamiony na silnici I/30 z Ústí nad Labem do Lovosic a I/8 z Lovosic do Teplic.

Podle slov některých obyvatel Lovosic se však situace nezlepšila. Z dálnice směrem na Bílinku sice kamiony jezdí, ale je jich menšina, upozorňuje Zdeněk Procházka, kterého se Deník ptal i na začátku května. „Většina řidičů už přišla na to, že se vyplatí jezdit přes okružní křižovatku u Besedy. Situace je proto určitě horší než předtím,“ tvrdí Procházka.

Katastrofální pak bývá, pokud tam dojde k dopravní nehodě. To se stalo právě v úterý. „Z Lovosic do Čížkovic, kde pracuji, mi trvala cesta dvacet minut. Kolegovi z Malých Žernosek pětadvacet minut,“ konstatoval Lovosičan.

Dopravní situaci v Lovosicích bude Deník dál sledovat.

 

 

UPLYNULY VÍCE NEŽ DVA MĚSÍCE

- Den s Deníkem se v Lovosicích uskutečnil 5. dubna 2007
- dopravní policie poté zintenzivnila množství kontrol zaměřených hlavně na kamiony
- situace při průjezdu Lovosicemi se však nelepší, podle mínění Lovosičanů se dokonce zhoršila
-  řidiči přišli na to, že se jim cesta přes Lovosice vyplácí