ROUDNICE NAD LABEM - Milion korun jako pomoc při financování nákladné účasti roudnického mužstva ve druhé hokejové lize. Tak zněl návrh k projednání, který předložili zástupci klubu roudnickým zastupitelům na jejich čtvrteční schůzi.

V následné vášnivé diskuzi byli přítomní zastupitelé, kteří návrh nakonec smetli ze stolu, obviněni z toho, že dotaci klubu nechtějí poskytnout právě proto, že v jeho čele stojí Luboš Matek, který je současně lídrem opoziční Unie pro Roudnici (UPR).

„Osobně v tom vidím pouze to, že vedení radnice prostě nepřeje nejen úspěšným lidem, ale i projektům,“ uvedl pro Deník Luboš Matek, prezident HC Roudnice nad Labem a lídr UPR.

Pro řadu zastupitelů byl hlavním důvodem pro odmítnutí návrhu omezený rozpočet města a fakt, že město už hokejový klub podporuje. A to dotacemi na mládež a dále pak slevami na pronájem a údržbu ledové plochy. Názor všech přítomných dvanácti zastupitelů však nebyl jednotný.

„Nesouhlasím s neudělením dotace. Nechtěl bych však dát peníze do klubu nekontrolovaně. Navrhuji tedy zafinancovat pouze některé položky z návrhu,“ přednesl na zastupitelstvu jeho člen Karel Dvořák (ODS) s tím, že jím navrhovaná částka byla ve výši necelých čtyř set tisíc korun.

Ani čtyřsettisícový návrh Karla Dvořáka však zastupitelstvem nakonec neprošel. „Bojím se toho, že je tu jakási averze vůči panu Matkovi. Toho bych se chtěl opravdu vyvarovat, aby peníze nedostal klub pouze proto, že je v jeho čele lídr UPR,“ upozornil Dvořák.

Podle starosty Roudnice nad Labem Zdeňka Kubínka taková situace neexistuje. „Město se naopak snaží klubu pomoci jak jen to jde. Například jsme mu ponechali všechny reklamní plochy k využití,“ řekl Kubínek.

Napjatou atmosféru ukončilo až hlasování o konečném usnesení k tomuto bodu. V tom zastupitelé rozhodli, že se podpora města hokejovému klubu pro letošní rok měnit nebude.

„Zklamali mě někteří zastupitelé a radní. Ti mi při osobním jednání přislíbili podporu,“ doplnil Matek.

Čtvrtečního zasedání roudnického zastupitelstva se opět nezúčastnili zástupci dvou opozičních stran. Jednání tak proběhlo opět ve složení zastupitelů za ODS, ČSSD a KSČM, kteří mají v roudnickém zastupitelstvu křehkou většinu.

„Důvodem naší nepřítomnosti na jednání zastupitelstva je stále nezměněná situace, kdy vládnoucí koalice KSČM, ČSSD a ODS si nepřeje, abychom se podíleli na rozhodování o budoucnosti města. Naše volební závazky k veřejnosti budeme nadále plnit, ale za stávající situace výhradně prostřednictvím přímé práce s občany,“ uvedl k tématu Matek.

Tuto situaci již před časem pro Deník komentoval Zdeněk Kubínek . „Mrzí mě tento přístup. Na komunální úrovni odmítám používat pojem opozice. To je zbytečné,“ řekl.