Jako vedoucí odboru litoměřické radnice denně řešíte kvantum problémů, které se dotýkají ochrany životního prostředí, ekologie a čistoty města. Co vás z vašeho pohledu nejvíce trápí ve městě Litoměřice a jeho okolí?

Na to je jednoduchá odpověď. Proč lidé v okolí města Litoměřic zakládají černé skládky? Tato otázka „Proč?“ mi je doopravdy záhadou. Zcela zbytečně se vystavují tomu, že je někdo uvidí, že budou za tuto činnost oprávněně pokutováni. Odpad vezou někam za město. Vše se jím tím prodražuje. Zamořují přírodu a navrh se bezdůvodně stresují. Žijí ve strachu a přitom ve městě mají k dispozici denně dva velkoobjemové kontejnery, do kterých mohou zdarma odpad ukládat.

Je to jen lidská lenost, že se nemohou nebo nechtějí podívat, kde se zrovna kontejnery nachází? Tuto informaci si mohou zjistit v litoměřickém informačním centru na náměstí, nebo si mohou zavolat přímo k nám na odbor životního prostředí. Kde kontejnery stojí máme uvedeno i na úřední desce a samozřejmě i na našich městských webových stránkách. Černé skládky nám v podstatě neubývají. Je jich u nás na litoměřicku docela dost. Dokonce se objevují i na takových pietních místech jako je třeba okolí krematoria Richard. Co k tomu říct, je to hyenismus.

Další věc, která mne hodně trápí je to, že do kontejnerových stání ukládají lidé odpad, který tam nepatří. Různé umakartové desky, záchodové mísy, stavební odpad apod. Věci, které patří také do velkoobjemových kontejnerů. To je věc, kterou chceme začít stíhat a pokutovat. Jedná se o znečišťování veřejného prostranství a to si musí litoměřičané uvědomit. Kontejnerové stání od tohoto harampádí čistíme, ale naší snahou bude zjišťovat, kdo tam tento odpad, který na tato místa nepatří, uložil a budeme od něj požadovat úhradu nákladů. Do budoucna chceme v našem městě připravit takový systém, který bude podporovat občany, kteří odpad separují.