VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Labskozámecký pivovar by neměl zmizet

Pracovníci Městského úřadu v Litoměřicích se chystají na důkladnou kontrolu do starých mrazíren

15.5.2007
SDÍLEJ:

V bývalých litoměřických mrazírnách vznikl v červenci loňského roku mohutný požár poté, co oheň založili bezdomovci v místnostech, plných korku a asfaltu. Foto: Karel Pech

LITOMĚŘICE - Pracovníci Městského úřadu Litoměřice se chystají v nejbližších dnech zkontrolovat objekt bývalých starých mrazíren, bývalého Labskozámeckého pivovaru Litoměřice. Během kontroly bude taktéž provedena podrobná fotodokumentace, která by měla zabránit majiteli v pozvolné devastaci objektu.

Ministerstvo zahájilo řízení

Majitel nemovitosti společnost Litoměřice Real Estate, s.r.o. by se vzhledem k tomu, že obdržel vyjádření z Ministerstva kultury ČR o zahájení řízení k vyhlášení areálu bývalého Labskozámeckého pivovaru Litoměřice za kulturní památku, měl začít chovat k objektu jako ke kulturní památce. Měl by zajistit její zabezpečení a taktéž by ji měl chránit před poškozováním a ničením.
„Teď už máme pravomoc zakročit,“ sdělila referentka pro státní památkovou péči Hana Pospíchalová. V případě, že se zjistí poškozování objektů, může radnice upozornit majitele, že porušuje zákon o státní památkové péči. V případě, že nedojde k nápravě, může být s majitelem objektu zahájeno přestupkové řízení. Protože se jedná o právnickou osobu, může jí být udělena pokuta až do výše 50 tisíc korun.
Podrobná fotodokumentace budov bývalého Labskozámeckého pivovaru byla vyhotovena jako podklad k žádosti o prohlášení objektů za kulturní památku. Vyhotovovala se na jaře loňského roku.
„Fotodokumentaci stavu budov budeme aktualizovat co nejdříve,“ dodala Pospíchalová. „Jsou to opravdu velké budovy. Jejich využití bude velmi obtížné. Rozhodně by mělo do budoucna odpovídat tomu, že se bude s největší pravděpodobností jednat o kulturní památku,“ uvedla Pospíchalová.
Kulturní památkou mají být vyhlášeny budovy č.p. 216, 450, 451 a 452. Jedná se o hlavní areál budov, který je dominantou Litoměřic nad železniční tratí. Dále dvě budovy ve vstupní části do areálu poblíž silnice, jejich spojovací brána, kotelna, rampa a samostatně stojící objekt v jihovýchodní části areálu.

Do některých budov zatéká

Ministerstvo kultury se při prohlašování věci za kulturní památku neřídí Správním řádem. Lhůty na tyto řízení nikde nejsou stanoveny. Proto celé řízení trvalo takřka rok. Během této doby došlo k poškození budov. V areálu řádil požár. Některé budovy mají rozkrytou střechu, některé praskají.
V květnu loňského roku bylo povoleno odstranění některých novodobých budov v areálu – kiosku, čpavkové nádrže, některých garáží a podobně.
Ministerstvo kultury ČR pro své rozhodnutí, zda vyhlásí objekt bývalého Labskozámeckého pivovaru Litoměřice za kulturní památku bude požadovat vyjádření Státní památkové péče Litoměřice, Krajského úřadu a samozřejmě vlastníka objektu společnosti Litoměřice Real Estate. Vyjádření vlastníka se nám nepodařilo k dnešnímu dni prozatím zjistit.

„Během týdne se k celé kauze vyjádříme,“ sdělila jednatelka firmy Litoměřice Real Estate,, s.r.o. Pavlína Kollárová. Ostatní zúčastnění jsou zajedno a areál bývalého Labskozámeckého pivovaru v Litoměřicích pro svou významnou historickou hodnotu za kulturní památku jednoznačně považují.
Stavební odbor Městského úřadu Litoměřice může rozhodovat pouze se souhlasem Státní památkové péče Litoměřice. „Památková péče ani my, stavební odbor radnice, máme jednoznačně v úmyslu hlavní budovy bývalých starých mrazíren zachovat,“ uvedl vedoucí odboru stavebního úřadu Jan Nejtek.

Stavení úřad může nařizovat

Stavební úřad může nařídit vlastníkovi stavby, aby prováděl udržovací práce. Protože každý vlastník stavby je povinnen udržovat stavbu v takovém technickém stavu, aby se co nejdéle prodloužila její uživatelnost.
V případě, že by majitel objektu nespolupracoval se stavebním úřadem, může úřad udělit majiteli pokutu až do výše 500 tisíc korun.
Pravidelnou kontrolu objektů bývalého Labskozámeckého pivaru nemohou pracovníci stavebního úřadu provádět.
„Nárůst agendy s náběhem nového stavebního zákona je značný. Jsme zavaleni papírováním,“ dodal Nejtek.
Vedoucí odboru, Stavebního úřadu radnice Litoměřice Deníku přesto přislíbil co nejrychlejší provedení kontroly stavu objektu v součinnosti se Státní památkovou správou Litoměřice.
Této kontroly se také zúčastní Deník a o kauze Labskozámeckého pivovaru vás bude opět v nejbližších dnech informovat.

15.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 23 000 Kč

Provozní elektromechanici elektro-servisní technici. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 33000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: zaměstnavatel zajistí dopravu firemními vozidly z okr. Karviná, Požadovaná minimální kvalifikace - odborné vzdělání v oboru elektro nebo dle Vyhl.50/1978 Sb, §5 - pracovník znalý (ukončené odborné vzdělání zakončené příslušnou zkouškou), Řidičský průkaz skupiny B, montážní práce elektro - měření a regulace, Nabídka: Služební automobil (4 osoby), firemní SIM karty, zajištěné ubytování. Pracoviště: Simpo cz s.r.o. - štětí, Litoměřická, č.p. 272, 411 08 Štětí. Informace: Josef Podešva, .

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč

Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení montážní dělník slaboproudých, silnoproudých instalací. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: T-Technology s.r.o., Třebízského 251, Roudnice nad Labem, Hledáme šikovné montážní techniky do našeho týmu., Možná jste to právě vy!, , CO BUDE VAŠÍM ÚKOLEM?, Montážní technik dělá v rámci pracovní skupiny montáže kabelových rozvodů v instalačních lištách na povrch, montáže kabelových rozvodů do kovových žlabů a roštů, montáže kabelových rozvodů do drážek pod omítku, ukončení kabelových tras, zapojování komponentů systémů a s tím související činnosti. Kvalita jeho práce je vždy na nejvyšší úrovni - vše lícuje, nic není křivě, kabely jsou svázané apod., , JAKÉ JSOU NAŠE POŽADAVKY?, o Manuální zručnost,, o Slušné vystupování a schopnost domluvit se se zákazníkem,, o Výpis z rejstříku trestů, o Schopnost řešit nenadálé technické problémy. Občas věci prostě nejdou podle plánu., , Práce je vhodná rovněž pro studenty SŠ, VOŠ v oboru elektro., , CO VÁM NABÍZÍME?, o Technicky zajímavou práci v různorodých, zajímavých prostředích,, o Práci ve zkušeném týmu s moderním vybavením,, o Motivující platové ohodnocení,, o Zaškolení., , Více o nás a naší činnosti naleznete na www.ttechnology.cz., Zájemci nás mohou kontaktovat na emailové adrese: jiri.dousa@ttechnology.cz, nebo na telefonním čísle: 416 857 811 - kontaktní osoba: Mgr. Jiří Douša, MBA.. Pracoviště: T-technology s.r.o, Třebízského, č.p. 251, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Jiří, Mgr. Douša, +420 416 857 811.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 19 000 Kč

Číšníci a servírky. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: komunikovativnost, spolehlivost, anglický jazyk. Způsob kontaktování zaměstnavatele: telefonicky domluvit osobní jednání.. Pracoviště: Ful group s.r.o., Terezínská, č.p. 150, 410 02 Lovosice 2. Informace: Lenka Fundová, +420 603 218 569.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 25 300 Kč

Stavební a provozní elektrikáři provozní elektrikář silnoproudých zařízení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25300 kč, mzda max. 27500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Lovochemie, a.s., největší výrobce průmyslových hnojiv v ČR a významný zaměstnavatel v regionu Lovosic hledá do svého týmu nové posily na pozici:, PROVOZNÍ ELEKTRIKÁŘ SILNOPROUDÝCH ZAŘÍZENÍ, nejprve PP na rok, poté na neurčito., Co bude náplní Vaší práce?, Provozní elektrikář silnoproudých zařízení je kvalifikovaný pracovník, který samostatně obsluhuje energetická zařízení, vykonává opravy a výměny elektrických strojů, přístrojů, zařízení a elektrické instalace, včetně uvádění do provozu elektrických zařízení., , " Montáž, zapojování, kontroly a opravy a rekonstrukce elektrických zařízení v budovách a v technologiích výrobních jednotek, " Řízení a provádění testů a měření zajišťujících spolehlivé a efektivní fungování elektrického zařízení. , " Práce na elektrických zařízeních ve vypnutém stavu, v blízkosti zařízení pod napětím vn a vvn a práce pod napětím, práce ve výškách a ve vynucených polohách. , , Co požadujeme od Vás? , Střední odborné vzdělání s výučním listem v oboru elektrikář, mechanik elektrotechnických zařízení a montér elektrorozvodných sítí apod., nutné osvědčení o odborné způsobilosti podle 50/1978 Sb. , , Praktické dovednosti:, " Orientace v technické dokumentaci a normách, používání této dokumentace při práci na elektrotechnických a elektronických zařízeních , " Měření elektrických veličin a parametrů, vyhodnocení naměřených hodnot , " Kontrola stavu a činnosti elektrických zařízení, rozvodů a jejich součástí , " Volba postupu práce, nářadí, pomůcek a měřidel pro montáž, zapojování a opravy elektrických zařízení, rozvodů a jejich součástí , Odborné dovednosti:, " elektrotechnika obecně (základy), elektrotechnické materiály, vodiče, kabely, technické kreslení v elektrotechnice, měření elektrických veličin, vnitřní elektrické rozvody a silnoproudá zařízení , Osobnostní vlastnosti:, " přesnost a preciznost, technická paměť, praktické myšlení, odpovědnost, , Co od nás dostanete Vy?, , Finanční hodnocení a benefity Ostatní benefity, Motivující finanční ohodnocení 5 týdnů dovolené, 13. mzda Bezúročné půjčky pro zaměstnance, Odměny akcionáře Program Sport - volné vstupy do sport. zařízení, Stabilizační příspěvek Firemní akce pro zaměstnance, Příspěvek na dojíždění Slevové prodejní akce, Příspěvek na penzijní / životní pojištění Prodej občerstvení v chemickém areálu, Příspěvky na stravování Zázemí skupiny Agrofert, Příspěvek na zotavenou Pomoc zaměstnancům v nouzi, Příspěvek do firemní cafeterie Zvýhodněné tarify mobilního volání, , Odpovědí na tento inzerát či zasláním Vašeho životopisu a dalších osobních materiálů dáváte souhlas ke zpracování a uchování Vašich osobních údajů a s jejich využitím pro účely hodnocení v rámci výběrového řízení v souladu s ustanovením zákona č. 101/2000 Sb. v platném znění pro Českou republiku, o ochraně osobních údajů. , , Zaměstnanecké výhody: stabilizační příspěvek, příspěvek na dojíždění, 25 dní dovolené, příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění, slevy u obchodníků, Benefit Plus, závodní stravování v areálu., Další informace naleznete na www.lovochemie.cz. Své životopisy zasílejte na libuse.tomanova@lovochemie.cz, tel. 702007942, 416 562 220, telefonické dotazy od 8.00h. do 14.00h.. Pracoviště: Lovochemie, a.s., Terezínská, č.p. 57, 410 02 Lovosice 2. Informace: Libuše Tomanová, +420 416 562 220.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zelený autobus. Ilustrační foto.

Černý čtvrtek pro cestující se blíží. Autobusům v kraji hrozí, že nevyjedou

Horní nádraží v Litoměřicích prošlo velkou opravou

Opravou horního nádraží zvelebování litoměřických stanic nekončí

Do domu se zloděj dostal otvorem pro psy. Vzal elektroniku a další věci

Lovosicko – Kuriozní případ vloupání zaznamenali policisté na Lovosicku. Neznámý pachatel vnikl do rodinného domu bez použití násilí, protáhl se dovnitř dvířky pro psy umístěnými na vchodových dveřích.

Pila se má ve Štětí začít stavět ještě letos. Práci najde kolem 160 lidí

Štětí - Provoz ve Štětí ročně zpracuje až milion kubíků jehličnaté kulatiny na truhlářský a stavební materiál. Náklady přesáhnou 2,5 miliardy korun.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Velký letní koncert na litoměřickém náměstí uctí výročí republiky

Litoměřice - Tentokrát můžete mimořádný kulturní zážitek získat přímo na Mírovém náměstí v Litoměřicích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT