VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Labskozámecký pivovar by neměl zmizet

Pracovníci Městského úřadu v Litoměřicích se chystají na důkladnou kontrolu do starých mrazíren

15.5.2007
SDÍLEJ:

V bývalých litoměřických mrazírnách vznikl v červenci loňského roku mohutný požár poté, co oheň založili bezdomovci v místnostech, plných korku a asfaltu. Foto: Karel Pech

LITOMĚŘICE - Pracovníci Městského úřadu Litoměřice se chystají v nejbližších dnech zkontrolovat objekt bývalých starých mrazíren, bývalého Labskozámeckého pivovaru Litoměřice. Během kontroly bude taktéž provedena podrobná fotodokumentace, která by měla zabránit majiteli v pozvolné devastaci objektu.

Ministerstvo zahájilo řízení

Majitel nemovitosti společnost Litoměřice Real Estate, s.r.o. by se vzhledem k tomu, že obdržel vyjádření z Ministerstva kultury ČR o zahájení řízení k vyhlášení areálu bývalého Labskozámeckého pivovaru Litoměřice za kulturní památku, měl začít chovat k objektu jako ke kulturní památce. Měl by zajistit její zabezpečení a taktéž by ji měl chránit před poškozováním a ničením.
„Teď už máme pravomoc zakročit,“ sdělila referentka pro státní památkovou péči Hana Pospíchalová. V případě, že se zjistí poškozování objektů, může radnice upozornit majitele, že porušuje zákon o státní památkové péči. V případě, že nedojde k nápravě, může být s majitelem objektu zahájeno přestupkové řízení. Protože se jedná o právnickou osobu, může jí být udělena pokuta až do výše 50 tisíc korun.
Podrobná fotodokumentace budov bývalého Labskozámeckého pivovaru byla vyhotovena jako podklad k žádosti o prohlášení objektů za kulturní památku. Vyhotovovala se na jaře loňského roku.
„Fotodokumentaci stavu budov budeme aktualizovat co nejdříve,“ dodala Pospíchalová. „Jsou to opravdu velké budovy. Jejich využití bude velmi obtížné. Rozhodně by mělo do budoucna odpovídat tomu, že se bude s největší pravděpodobností jednat o kulturní památku,“ uvedla Pospíchalová.
Kulturní památkou mají být vyhlášeny budovy č.p. 216, 450, 451 a 452. Jedná se o hlavní areál budov, který je dominantou Litoměřic nad železniční tratí. Dále dvě budovy ve vstupní části do areálu poblíž silnice, jejich spojovací brána, kotelna, rampa a samostatně stojící objekt v jihovýchodní části areálu.

Do některých budov zatéká

Ministerstvo kultury se při prohlašování věci za kulturní památku neřídí Správním řádem. Lhůty na tyto řízení nikde nejsou stanoveny. Proto celé řízení trvalo takřka rok. Během této doby došlo k poškození budov. V areálu řádil požár. Některé budovy mají rozkrytou střechu, některé praskají.
V květnu loňského roku bylo povoleno odstranění některých novodobých budov v areálu – kiosku, čpavkové nádrže, některých garáží a podobně.
Ministerstvo kultury ČR pro své rozhodnutí, zda vyhlásí objekt bývalého Labskozámeckého pivovaru Litoměřice za kulturní památku bude požadovat vyjádření Státní památkové péče Litoměřice, Krajského úřadu a samozřejmě vlastníka objektu společnosti Litoměřice Real Estate. Vyjádření vlastníka se nám nepodařilo k dnešnímu dni prozatím zjistit.

„Během týdne se k celé kauze vyjádříme,“ sdělila jednatelka firmy Litoměřice Real Estate,, s.r.o. Pavlína Kollárová. Ostatní zúčastnění jsou zajedno a areál bývalého Labskozámeckého pivovaru v Litoměřicích pro svou významnou historickou hodnotu za kulturní památku jednoznačně považují.
Stavební odbor Městského úřadu Litoměřice může rozhodovat pouze se souhlasem Státní památkové péče Litoměřice. „Památková péče ani my, stavební odbor radnice, máme jednoznačně v úmyslu hlavní budovy bývalých starých mrazíren zachovat,“ uvedl vedoucí odboru stavebního úřadu Jan Nejtek.

Stavení úřad může nařizovat

Stavební úřad může nařídit vlastníkovi stavby, aby prováděl udržovací práce. Protože každý vlastník stavby je povinnen udržovat stavbu v takovém technickém stavu, aby se co nejdéle prodloužila její uživatelnost.
V případě, že by majitel objektu nespolupracoval se stavebním úřadem, může úřad udělit majiteli pokutu až do výše 500 tisíc korun.
Pravidelnou kontrolu objektů bývalého Labskozámeckého pivaru nemohou pracovníci stavebního úřadu provádět.
„Nárůst agendy s náběhem nového stavebního zákona je značný. Jsme zavaleni papírováním,“ dodal Nejtek.
Vedoucí odboru, Stavebního úřadu radnice Litoměřice Deníku přesto přislíbil co nejrychlejší provedení kontroly stavu objektu v součinnosti se Státní památkovou správou Litoměřice.
Této kontroly se také zúčastní Deník a o kauze Labskozámeckého pivovaru vás bude opět v nejbližších dnech informovat.

15.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Řemeslné práce - Řemeslné práce Pokrývač 25 000 Kč

Pokrývači. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: společnost Natura Space CZ s.r.o. se zabývá prodejem a stavbou rodinných domů – dřevostaveb., Pro výstavbu našich rodinných domů hledáme do realizačního týmu pokrývače., Pracovní náplní jsou pokrývačské práce na stavbě při montáži domů., Požadavky jsou manuální zručnost, pečlivost, zodpovědnost, spolehlivost, týmová práce, řidičský průkaz sk. B., Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: e-mailem.. Pracoviště: Natura space cz s.r.o. - sídlo, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Kateřina Faistová, +420 417 631 124.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 500 Kč

Obsluha ostatních strojů a zařízení pro chemickou výrobu operátor stáčení čpavku. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 18500 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Lovochemie, a.s., největší výrobce průmyslových hnojiv v ČR, významný a stabilní zaměstnavatel v regionu Lovosicka hledá pro výrobní úsek nového kolegu / novou kolegyni na pozici: , Operátor stáčení čpavku, Náplň práce:, ˘ řízení provozu stáčení čpavku a skladu čpavku, ˘ obsluha a kontrola technologického zařízení, ˘ manipulace s chemickými látkami, ˘ bezpečnost práce v kolejišti, spolupráce s ostatními zaměstnanci provozu, Požadujeme:, vzdělání v oboru chemie či technického směru (mechanika/ strojírenství) výhodou, ˘ manuální zručnost, ˘ dobrý zdravotní stav , ˘ směnný provoz, Nabízíme:, Finanční hodnocení a benefity Ostatní benefity, Motivující finanční ohodnocení 5 týdnů dovolené, 13. mzda Bezúročné půjčky pro zaměstnance, Odměny akcionáře Program Sport - volné vstupy do sport. zařízení, Stabilizační příspěvek, firemní akce pro zaměstnance, příspěvek na dojíždění Slevové prodejní akce, příspěvek na penzijní / životní pojištění, prodej občerstvení v chemickém areálu, příspěvky na stravování, zázemí skupiny Agrofert, příspěvek na zotavenou, pomoc zaměstnancům v nouzi, příspěvek do firemní cafeterie. Zvýhodněné tarify mobilního volání, 25 dní dovolené, příspěvek na dojíždění, stabilizační příspěvek, příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění, příspěvky na zdraví, kulturu a sport, příspěvek na stravování a další. Způsob kontaktování zaměstnavatele: e-mailem, telefonicky denně od 8.00h - 14.00h.. Pracoviště: Lovochemie, a.s., Terezínská, č.p. 57, 410 02 Lovosice 2. Informace: Libuše Tomanová, +420 416 562 220.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 14 000 Kč

Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobků Dělník potravinářské výroby (obsluha strojů a zařízení). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 18. Poznámka: Pracovní náplň - ruční výroba chlebíčků, Dvousměnný provoz je v následujícím časovém rozpětí:, ranní 05:45-13:45, odpolední 13:45-21:45, , Naším požadavkem je fyzická zdatnost a zručnost, schopnost domluvit se a porozumět v českém jazyce, chuť pracovat. Uvedená mzda je základní hrubá mzda bez příplatků za noční směny, práci ve svátek a víkendy. K takto stanovené mzdě je možné získat další prémiovou složku za dobrý pracovní výkon., Nabízíme: benefity skupiny Agrofert ( zvýhodněné volání, úrazové pojištění, zvýhodněné lázeňské a léčebné pobyty atp.), První kontakt: domluva osobní schůzky telefonicky.. Pracoviště: Papei, a.s., Chelčického, č.p. 627, 413 01 Roudnice nad Labem. Informace: Petra Boudová, +420 602 422 293.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 120 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů traktorista, pracovník RV, ŽV. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 120 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: místo výkonu práce obvod farmy (např. Julčín, Vědlice, Rochov a další)., Požadujeme řidičský průkaz sk. T + nakladače, min. znalost práce v zemědělství. , Způsob prvního kontaktu zaměstnavatele: telefonicky.. Pracoviště: Antonín šťastný, pracoviště vědlice, 411 45 Úštěk. Informace: Soňa Šťastná, +420 602 472 627.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Místní produkty lidových řemesel s velikonoční a jarní tematikou nalákaly v sobotu 17. března do litoměřického Hradu stovky návštěvníků.
32

FOTO: Jaro a Velikonoce byly tématem sobotního jarmarku v Hradu

Nová policejní vozidla Škoda Superb představili policisté na dálničním oddělení v Řehlovicích.
4

FOTO: Zbraň na silniční piráty. Policisté dostali superrychlé superby

Gardenline skvěle, Vysoké Mýto dostalo šestku

Lovosice - Skvěle vstoupili do čtvrtfinálové série play - off VARTA futsal ligy hráči Gardenline Litoměřice. V domácím prostředí haly Chemik porazili 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto jednoznačně 6:1.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Nejlepší chemik okresu? Má ho straškovská škola

Lovosice - 41 žáků základních škol z Ústeckého kraje bojovalo v laboratořích Střední odborné školy technické a zahradnické v Lovosicích o vítězství v 6. ročníku krajské soutěže Hledáme nejlepší mladé chemiky.

Berka před Jičínem mobilizuje Lovce. Musíme bezpodmínečně vyhrát, velí kouč

Lovosice – Házenkáři Lovosic musí v sobotu doma proti Jičínu (v 17 hodin) napravit klopýtnutí z Frýdku-Místku, které je připravilo o druhé místo v nabité špici extraligové tabulky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT