ROUDNICE NAD LABEM - Žádná překotná změna v roudnické dopravě zatím nenastala. Dále probíhají dokončovací práce na náměstí. Některé z nových autobusových zastávek jsou již zprovozněny. Na dokončení všech nových nástupišť, která by odvedla cestující od frekventované komunikace, jenž prochází náměstím, však občané dále čekají.
„Je to určitě špatná vizitka města, původně jsem myslel, že to bude hned hotové. Zdá se mi ale, že se práce zastavily. Sice přibyly čekárny a označníky na jedné straně, ale přes silnici – na místě, kde byly původně keře a stromy je ted tankodrom. Toho se nikdo měsíc nedotknul,“ neskrýval své zklamání Michal Průša z Roudnice nad labem.
Podle starosty Roudnice nad Labem Zdeňka Kubínka se ale občané již brzy dočkají finální podoby. „V současné době čekéme na další dotaci. Věřím, že do měsíce budou všechny práce hotové,“ vysvětlil v pátek Deníku momentální situaci starosta. Potvrzoval tak svá slova ze Dne s Deníkem, který se v Roudnici konal 18. dubna. Tam přítomným občanům a redaktorům Deníku slíbil, že situace v souvislosti s výstavbou nových autobusových zastávek bude vyřešena v dohledné době. Přitom si lidé myslí, že práce postupují pomalu.
„Náměstí se hezky začíná rýsovat, doufám, že to bude vypadat tak, jak bylo avizováno ve studii. Snad se toho dožiju,“ uvedl Pavel Miko z Roudnice nad Labem.
Další problém, na který jsme již upozorňovali a souvisí s likvidační dopravou v Roudnici, se nedávno vyskytl na okružní křižovatce ulic Špindlerova a Kratochvílova, kde se pod náporem těžkých nákladních vozů začaly uvolňovat jednotlivé dlažební kostky vnitřního dláždění kruhového objezdu. „Tuto situaci řešíme. Nějaká jednání již proběhla. V pondělí budeme o garanční opravě dále jednat,“ ubezpečil na závěr Zdeněk Kubínek.