„Mohu potvrdit, že jsme v pondělí těsně před půlnocí přijali od rychlé záchranné služby dvě dívky, které byly převezeny z Lovosic. Jedné nebylo ani patnáct let, druhá dívka byla sedmnáctiletá,“ sdělil náměstek vedení litoměřické nemocnice Jiří Štverák.
Zda byly dívky převezeny přímo z lesoparku Osmička, kde probíhalo lovosické pálení čarodějnic, se Deníku nepodařilo zjistit.
„Všechny prodávající jsme důrazně upozornili na zákaz prodeje alkoholu mladistvým a prováděli jsme namátkové kontroly,“ vysvětluje Venuše Krčmářová, ředitelka lovosického Domu dětí Elko, které tradiční pálení čarodějnic v Lovosicích organizuje.
Problémem podle ředitelky je, že se v těsné blízkosti nachází prodejna potravin, kde dětem mohli alkohol koupit jejich starší kamarádi. Jednou z dalších dezinformací, které kolují městem, je tvrzení, že na Osmičce musela zasahovat policie. „Policie o žádné události informována nebyla a na místě nezasahovala,“ uvedla tisková mluvčí litoměřického okresního ředitelství Alena Romová.
Podle Krčmářové je nepravděpodobné, že by se dívky opily u stánků na Osmičce. „Samozřejmě, že nejsme schopni kontrolovat každého zákazníka u každého prodejního stánku, zda je mu osmnáct. Myslím si, že by si to prodejci ani nedovolili,“ dodala ředitelka.