PODŘIPSKO - Více finančních prostředků by v následujících letech mělo získat několik obcí na Roudnicku. Pomoci by jim mělo členství ve Svazku obcí Podřipska, které si na konci minulého týdne zvolilo nové vedení a navíc další orgán – radu svazku.
„Důvodem vytvoření rady byla nutnost zvýšit efektivnost svazku při získávání dotací. Obměna vedení pak vycházela z výsledku podzimních komunálních voleb, kdy se vyměnila řada starostů,“ informoval Miroslav Pém, nový předseda svazku obcí Podřipska a místostarosta Roudnice nad Labem.
Rada má pět členů, předsedu, místopředsedu a tři starosty obcí na Roudnicku. „Tento orgán vznikl, abychom mohli pravidelně řešit problémy a záležitosti spolku. Dříve byla všechna odpovědnost na předsedovi a valné hromadě,“ vysvětlil starosta Vědomic a člen rady svazku Václav Tyl.
Podle předsedy Miroslava Péma se bude rada scházet přibližně jednou měsíčně. „Navíc vytvoříme kontaktní místo v Roudnici a obnovíme zásobník projektů pro projektové období 2007 až 2013,“ dodal Pém.