LITOMĚŘICKO - Největší dopravně–bezpečnostní akce typu Kryštof v dějinách České republiky se nyní uskuteční na celém území státu.
Probíhat by měla ode dneška po celý týden. Severočeští dopravní policisté z Litoměřicka, Teplicka a Ústecka a také ze správy kraje budou mít možnost dostát ve větší míře slibům, které dal šéf krajského dopravního inspektorátu Jiří Ušák .
„Situace však není jiná než před tímto datem. Že jde doprava od Ústí, to bych uznal. Ale že to míří na Lovosice i z druhé strany, rozhodně není dobře,“ komentoval dění kolem provizorní okružní křižovatky u TRCZ a u Besedy,“ tvrdí Zdeněk Procházka.
Od pátku 6. dubna do předminulého čtvrtka se vystřídalo na silnicích I/30 a I/8 od Ústí nad Labem až po Teplice čtyřicet tři policistů při kontrolách automobilů. Zkontrolováno bylo 687, hlavně nákladních vozidel, a policisté zjistili sto dvacet dva přestupků. Na akcích se podíleli příslušníci z Litoměřicka, Ústecka, Teplicka a správy kraje. Sdělil to Deníku před časem vedoucí její dopravní skupiny major Jindřich Neumann.
„Průměrná pokuta činila 574 korun. Tři řidiči byli oznámeni správnímu úřadu,“ doplnil Neumann s tím, že zvýšená hlídková činnost bude i v dalších týdnech pokračovat.
Lidé v Lovosicích však žádnou úlevu zatím nepociťují. Než řidiči kamionů začnou jezdit jinudy, chvíli potrvá.
Záleží na tom, jak bude strach z kontrol velký.
„Jezdím z Ústí ráno do Lovosic do práce, pozdě večer zpátky. Po cestě potkávám desítky kamionů. Víkendy jsou sice klidnější, ale v neděli večer to už zase jezdí,“ postěžovala si nedávno v rozhovoru pro litoměřický Deník Gabriela Minnichová, která pracuje v Lovosicích jako servírka.