„Fotbalisté nemají kde hrát, na trávníku hřiště parkují auta. Zajímalo by nás, proč,“ shodli se Tomáš Slavata a Martin Rapavý z Litoměřic.
„Celý prostor areálu fotbalového stadionu je soukromým majetkem. Jeho pozemky jsou jako parkovací plocha využívány během pořádání výstav na výstavišti Zahrada Čech už několik let,“ uvedl Václav Rychtařík, jednatel společnosti TEREAL, která je většinovým vlastníkem areálu.
I když 30% podíl společnosti patří FK Litoměřice, fotbalisté areál využívat nemohou.
„FK Litoměřice nezaplatil od září loňského roku na nájemném ani korunu,“ uvedl Václav Rychtařík. „Nájemní smlouva mu skončila k 30. listopadu, k 1. prosinci 2006 proto měli fotbalisté prostory, které v areálu využívají, vyklidit. To ale dodnes neudělali,“ říká Václav Rychtařík.
„Nájemné jsme řádně platili tři roky,“ tvrdí předseda FK Litoměřice Ondřej Schoř. Ten se domnívá, že důvodem, proč nemohou fotbalisté areál využívat, je právě probíhající soudní jednání, kdy litoměřický fotbalový klub požádal soud, aby určil vlastníka areálu. „Nato TEREAL požadoval měsíční nájemné až 40 tisíc korun, což bylo pro nás likvidační,“ dodává.
Litoměřická členská základna má 277 členů, z toho je 144 žáků a 74 dorostenců. I když fotbalisté v posledních měsících v areálu trénovat nesmějí, tento zákaz porušují. „Nemáme jinou možnost,“ říká sekretář klubu Jindřich Slabý. „Žáci jezdí dvakrát týdně na trénink do Terezína, jednou týdně trénují v Litoměřicích. Zůstali jsme bez zázemí, děti se převlékají na tribunách. Rodiče jsou nespokojeni,“ dodává. Zápasy se odehrávají na náhradních hřištích. „Skupina A muži hraje v Roudnici nad Labem, skupina B v Libochovanech, dorost hraje v Brňanech, žáci v Terezíně, přípravky, tedy nejmenší děti, zatím hrají v Pokraticích,“ přibližuje komplikovanou situaci Schoř. Situace je problematická především pro fanoušky, kteří na zápasy musejí dojíždět.
FK hledá řešení, proto se obrátil na litoměřické radní se žádostí o pronájem pozemku plochy sportoviště v areálu kasáren Pod Radobýlem.
„Rada města projednávala, zda má být žádost na ministerstvo obrany podána, či ne,“ informuje Václav Härting, vedoucí odboru správy majetku města. „Existuje možnost, že by pozemek mohl být na město bezúplatně převeden. Pak by se o něj ale muselo město starat, což by bylo finančně náročné,“ říká. Jen pronájem by stál více než 200 tisíc korun ročně. „Věc je do budoucna otevřená, ale v tuto chvíli je pro město finančně příliš náročná,“ dodal. close zoom_in