Z roudnického gymnázia se na vysoké školy hlásí všichni studenti ze čtvrtého ročníku již pátým rokem.
„Počet přijatých se pohybuje mezi 90 a 92 procenty a mnozí jsou úspěšní i dál. Je vidět, že se k nám hlásí ze základních škol děti, které již mají cíl dále studovat na vysokých školách,“ uvedl ředitel roudnického gymnázia Miloslav Mann.
„Vloni se nejvíc studentů hlásilo do Prahy na Univerzitu Karlovu či vysokou školu ekonomickou,“ doplnil ředitel.
Také z lovosického gymnázia chtějí na vysoké školy všichni studenti. Procentuální úspěšnost přijetí loňských uchazečů byla 85procentní.
„Zhruba o patnáct procent větší úspěšnost přijetí je u studentů víceletého gymnázia. Delší doba pobytu na gymnáziu je tedy prospěšná,“ domnívá se Blanka Jonášová, zástupkyně ředitele na lovosickém gymnáziu.
Také zde se studenti hlásí na všechny možné typy vysokých škol. Někteří si podávají třeba až pět přihlášek. „Pokud se rozhodnou například pro studium medicíny, přihlásí se na všechny školy tohoto typu,“ dodala Jonášová.
Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích nepředstavuje v počtu přihlášek výjimku. Také odtud chtějí dále studovat všichni studenti.
„Vždy se najde jeden či dva studenti ze všech tříd, kteří se přihlásí na vyšší odborné školy. Zbytek usiluje o školy vysoké,“ sdělila Anita Šmídová, výchovná poradkyně litoměřického gymnázia.
„Celorepublikovým trendem je bohužel malý zájem o technické obory. Nejinak je tomu i u nás, kde převládají obory humanitní či ekonomické,“ dodala.