Silný vítr se má odpoledne utišit. Od půlnoci ale platí nová výstraha. "Předpokládáme, že silný západní vítr s kratšími přestávkami bude přetrvávat na většině našeho území až do úterý," uvedl ČHMÚ. Výstrahu vydal s nízkým stupněm nebezpečí.

Meteorologové varovali před poškozením lesů a stromů a menšími škodami na budovách, lidé by si měli dávat pozor na větrem unášené předměty a zlomené větve. Opatrní mají být řidiči, na horách by lidé měli omezit túry a nechodit na hřebeny.

Hasič rozřezává spadlý strom.
Silný vítr v Česku opět působil výpadky proudu, omezil provoz na tratích

Pro většinu krajů v Čechách platí výstraha před silným větrem od dnešní půlnoci do úterních 06:00, pro Jihočeský kraj až od nedělní půlnoci. Na Vysočině má silně foukat během nedělního dopoledne, v neděli kolem půlnoci se pak vítr rozšíří také do moravských krajů s výjimkou Zlínského a přetrvá zde do pondělního časného odpoledne.

Silný vítr v noci a během soboty opět působil výpadky dodávek elektřiny a omezoval dopravu. Bez proudu bylo přes 50 tisíc odběratelů, spadlé stromy přes trať postupně zastavily provoz na desítkách úseků železnic. Hasiči zasahovali od půlnoci do 14:00 u víc než 1100 událostí souvisejících s větrem, nejvíce v Plzeňském kraji.