Předchozí
1 z 5
Další

Pomáhat mi není cizí, říká Filip Votoček

Mnozí lidé si nevšímají svého okolí a pomoc druhým pro ně není příliš důležitá. Opakem je Filip otoček ze Štětí, který se ze své pozice finančního poradce rozhodl věnovat svůj volný čas pomoci druhým. Svými znalostmi finančního prostředí a kontakty se pomáhá „najít“ peníze na činnost zájmových kroužků a spolků, ale i na dobré věci, jako je třeba úklid krajiny.

Filip VotočekZdroj: Deník/Martin Krch

Nápad jak pomáhat vlastně vznikl na jednom pikniku, který pořádáme s přáteli z iniciativy Retro Štětí. Jako občanská iniciativa nemáme sponzory a většinu pořádaných akcí hradíme ze svého. Nás to ale moc netrápí, protože ty akce tolik nestojí. Jsou ale spolky a oddíly, které pracují s dětmi a tam už je nedostatek peněz velký problém a pro některé spolky to může být i likvidační. Začal jsem tedy přemýšlet, jak by se jim dalo pomoci.

Filip VotočekZdroj: Deník/Martin Krch

Vzhledem k tomu, že pracuji jako finanční poradce a tuhle oblast znám, byla volba jednoduchá. Pomůžeme financovat činnost kroužků a zajímavé projekty pro děti a mládež. Nakonec jsem se dvěma kamarády, Petrem Burešem a Martinem Janečkem, založili spolek s názvem SIVA – sociální institut vzdělávání a aktivit. Důvodem bylo, aby bylo vše administrativně v pořádku a peníze dorazily vždy tam, kde jsou zapotřebí.

Filip VotočekZdroj: Deník/Martin Krch

Prvotně jsem hledal sponzory v oblasti finančnictví, takže jsem oslovoval své klienty a obchodní partnery z oblasti finančnictví a bankovnictví, kde jsem pár partnerů získal. Také se nám podařilo získat ke spolupráci společnost Mondi, se kterou jsme se podíleli na úklidu chráněného území Bílé stráně u Štětí, kde jsme letos uklízeli již třikrát a příští rok si to plánujeme zopakovat.

Filip VotočekZdroj: Deník/Martin Krch

Máme za sebou také přednášku pro žáky 2. stupně žáků Základní školy Školní ve Štětí na téma ekologie nebo vánoční nadílku začínajícímu oddílu Fire Rescue v Štětí, kam jsme dětem doručili vánoční dárky od naších partnerů a zakoupili jsme jim vánoční stromeček. A tím rozhodně nekončíme. Už rozjednáváme spolupráci s Turistickým oddílem mládeže, nadějnou výtvarníci na téma seminářů tradičních řemesel a chystá se několik dalších zajímavých projektů.

Filip VotočekZdroj: Deník/Martin Krch