Předchozí
1 z 5
Další

Klára PospíšilováZdroj: archiv Kláry Pospíšilové

Žijeme v době, kdy si bez techniky a moderních vymožeností už skoro nedokážeme představit život. Místo procházek do přírody se „modlíme“ k televizorům a přátele známe již jen ze sociálních sítí a televizorů. Podle Kláry Pospíšilové z Dolních Beřkovic jsme ztratili vztah k vyšším silám a k jakémusi duchovnu. To však není její případ.

Klára PospíšilováZdroj: archiv Kláry Pospíšilové

Už od malička jsem byla přírodní dítě. Vyrůstala jsem v podstatě na vesnici, a tak jsem byla venku skoro pořád. Navíc moje babička byla taková „bába kořenářka“ a už jako malou mě učila na co která bylinka slouží a proti jaké nemoci se používá, nebo jak poznám, že bude pršet. Učila mě vztahu k přírodě a jelikož byla hodně věřící, tak i k lásce k ostatním živým bytostem.

Klára PospíšilováZdroj: archiv Kláry Pospíšilové

Na střední škole jsem se skamarádila s holčinou, jejíž mamka se věnovala čarodějnictví a vykládala z karet. To mě strašně zajímalo a začala jsem to „studovat“ blíže. Nakonec mě kamarádky mamka vzala tak trochu do učení a naučila mě toho opravdu hodně. Navíc to propojovalo můj zájem o duchovno a lásku k přírodě. Teď se věnuji Wicca, což je forma moderního novopohanského čarodějnictví, která spojuje rané křesťanství s přírodním náboženstvím pohanských Keltů a Germánů a staré lidové tradice.  

Klára PospíšilováZdroj: archiv Kláry Pospíšilové

Není to žádná černá magie, jak by si mohli mnozí myslet. Neuctíváme Satana, nepřinášíme krvavé oběti zvířat ani lidí. Věříme v sílu přírody a v její léčivou moc. Hodně se také věnuji bylinkářství, aroma terapii a vykládání z karet. Pro mnohé lidi z mého okolí jsem prostě divná, ale to mi vůbec nevadí. Já vím své a je pro mě milejší chodit na dlouhé procházky do přírody a meditovat tam, než trávit čas u počítače, televize nebo v baru.

Klára PospíšilováZdroj: archiv Kláry Pospíšilové

Pravdou je, že jsem jako mnozí mladí utekla po škole z malého městečka do Prahy. Není to úplně to, co mě láká, nejraději bych žila v malém domku uprostřed přírody, ale zatím to nejde. Naštěstí se mi podařilo spojit to, co mě baví, s prací. Prodávám totiž v obchodě s ezoterickými potřebami. Přesto jakmile mohu, tak utíkám do přírody. Naštěstí teď bydlím na okraji Prahy a do Šáreckého údolí to nemám daleko. A tam je krásná příroda – lesy, skály, potok a dokonce i staré hradiště.