Za posledních sedm dní připadá v Česku 12 nově potvrzených případů koronavirové nákazy v přepočtu na sto tisíc obyvatel. Nejvyšší incidenční číslo má Praha, kde na sto tisíc obyvatel připadá 28 nových případů za týden. Následuje Liberecký kraj s více než 21 případy. Naopak nejméně zasaženým regionem je Zlínský kraj se zhruba pěti případy na sto tisíc obyvatel za sedm dní.

Testovací centrum v Berouně.
PŘEHLEDNĚ: Kdo nebude muset platit za testy. Jak je to s třetí dávkou vakcíny

Na úrovni okresů je epidemická situace nejméně příznivá na Českobudějovicku a Semilsku. V obou okresech hygienici za poslední týden zaznamenali přes 30 nově nakažených v přepočtu na sto tisíc lidí, na Budějovicku dokonce těsně přes 35 případů.

Reprodukční číslo udávající rychlost šíření epidemie pro dnešek kleslo těsně pod 1,02. Je to jeho nejnižší hodnota za posledních 13 dní.

V nemocnicích bylo ve čtvrtek 56 lidí s covidem, o tři méně než ve stejný den předchozího týdne. V těžkém stavu je 11 hospitalizovaných, nejméně za posledních 12 dní.

Očkování proti Covidu neustále provázejí další a další lži a dezinformace, ilustrační foto
Ničí vakcína proti covidu červené krvinky? Nepodložený nesmysl, dokládá agentura

Zdravotníci v Česku ve čtvrtek podali téměř 44 tisíc dávek vakcíny proti covidu. Od začátku vakcinace aplikovali zdravotníci v Česku přes 11,1 milionu dávek, v drtivé většině od společností Pfizer a BioNTech. Počet lidí s ukončeným očkováním se blíží 5,5 milionu.

Laboratoře v Česku provedly ve čtvrtek 91 tisíc testů na nový typ koronaviru. O týden dříve analyzovaly skoro 110 tisíc vzorků.

Počty potvrzených případů covidu-19 v krajích za posledních sedm dní v přepočtu na sto tisíc obyvatel:

Kraj Případů na sto tisíc obyvatel za posledních sedm dní
Praha 27,9
Liberecký 21,5
Jihočeský 17,2
Středočeský 13,3
Plzeňský 10,7
Vysočina 10,6
Karlovarský 9,9
Jihomoravský 8,9
Moravskoslezský 7,8
Ústecký 7,0
Olomoucký 6,8
Královéhradecký 6,5
Pardubický 5,7
Zlínský 5,3

zdroj: ministerstvo zdravotnictví