V září loňského roku například vnikl na pozemek jedné rekreační chalupy v obci Břínkov, vypáčil dveře u tamní kůlny a z ní si následně odnesl křovinořez. V přesně nezjištěné době, někdy na sklonku minulého roku, se dále vloupal do kůlny na pozemku jedné rekreační chatky v Žerotíně.

Odtud odcizil dvě motorové pily, elektrickou úhlovou brusku, svářečku, nabíječku autobaterií a další věci. Ve své nekalé činnosti pokračoval i v tomto roce. V únoru se vydal do obce Mradice, vyhlédl si pozemek jednoho objektu v tamní chatové oblasti a po vypáčení kůlny si přisvojil křovinořez a elektrický hoblík.

V této lokalitě kradl opakovaně. Na sousedním pozemku se opět vloupal do kůlny přiléhající k chatě. Odnesl si bourací kladivo, okružní pilu, vysokotlakou myčku, okružní pilu, teleskopický žebřík a další věci. Koncem února pak vnikl na pozemek jednoho rodinného domu v Peruci, vypáčil zámek u kůlny a odcizil výsuvný hliníkový žebřík a kabely.

Poté se vloupal i do samotného domu, z něhož si odnesl různé nádobí, historické předměty, obraz, dětské hračky a další věci. O pár dní později se v Peruci vloupal i do areálu tamních uhelných skladů a z palivové nádrže zde odstaveného vozidla odčerpal do přinesených kanystrů cca 150 litrů motorové nafty. Ukradené věci pak většinou prodával v zastavárnách. Způsobená škoda, kterou napáchal, byla odhadnuta na cca 40 000 Kč.

Tohoto jednání se mladý muž dopustil i přesto, že byl Okresním soudem v Litoměřicích opakovaně odsouzen a potrestán za již dřívější kriminalitu.

Za uvedené skutky, které v průběhu několika měsíců napáchal, mu komisař služby kriminální policie a vyšetřování sdělil obvinění z trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. Je vyšetřován na svobodě.