„Na konci září vnikl v nočních hodinách po přelezení oplocení na dvůr rodinného domu na Roudnicku a dále neuzamčenými dveřmi do samotného domu. V prvním patře byl přistižen seniorkou, kterou fyzicky napadl. Po chvilce jí sebral peněženku a z místa činu utekl. Starší paní způsobil poranění a v peněžence si kromě finanční hotovosti odnesl osobní doklady poškozené a platební karty. Na odcizené platební karty se následně pokoušel neúspěšně vyzvednout finance z platebních bankomatů se svým 33letým komplicem, který je také z Litoměřicka," přibližuje Pavla Kofrová, mluvčí litoměřické policie.

K dalšímu vloupání do domu se odhodlal počátkem října v malé obci nedaleko Litoměřic.

„Opět násilným způsobem vnikl do vnitřních prostor rodinného domu a odcizil výpočetní techniku a další cennosti, které zde nalezl. Dále vnikl do neuzamčené přilehlé hospodářské budovy, odkud odnesl různé ruční a elektrické nářadí v hodnotě 28 tisíc korun. Do stejného objektu se vrátil ještě následujícího dne, aby si odnesl zbytek cenností v hodnotě 12 tisíc korun," informovala Pavla Kofrová.

Tento týden se litoměřickým kriminalistům podařilo oba muže vypátrat a zadržet. Část odcizených věcí byla nalezena a vrácena jejich majitelům.

„44letý Litoměřičan byl obviněn z trestných činů loupeže, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření padělání a pozměnění platebního prostředku. Byl podán návrh na vzetí do vazby, který soudce akceptoval a obviněný se nyní nachází ve vazební věznici. Stíhání jeho 33letého komplice je vedeno na svobodě a pro trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," dodala mluvčí policie.