Zlodějku, která v březnu připravila seniorku o úspory, chytili policisté. Starší ženu z Lovosic balamutila, že jí nese přeplatek za obědy z jídelny. Podvodnice se k ní dokonce vloudila do bytu. Prý že má jen pětitisícovou bankovku. A zatímco se seniorka zabývala tím, jak by jí rozměnila, okradla ji podvodnice o 25 tisíc korun. Použitou fintu s rozměňováním užívají podle policie zloději často, aby zjistili, kde mají senioři úspory.

„Na základě intenzivní činnosti se litoměřickým kriminalistům podařilo objasnit případ, ke kterému došlo 6. března v Lovosicích,“ potvrdila policejní mluvčí Pavla Kofrová. Vyšetřovatel obvinil 39letou ženu z Ostravska z krádeže a porušování domovní svobody. „Obviněná se tohoto jednání dopustila, ačkoliv byla za obdobnou trestnou činnost v minulosti pravomocně odsouzena a potrestána,“ upozornila Kofrová. Policie obviněnou stíhá na svobodě.

Z vyšetřování vyplynulo, že v případu figurovaly dvě ženy. Policisté nadále pátrají po té druhé. „Byla snědé pleti s olivovým nádechem kůže, ve věku 30 až 35 let, vysoká 170 až 175 cm, silné zavalité postavy s velmi výrazným pozadím. Hovořila česky bez výrazného přízvuku a při telefonickém rozhovoru možná rumunsky,“ uvedla mluvčí.

Žena byla oblečena zřejmě do černé šusťákové bundy, modrofialových látkových kalhot, na nohou měla baleríny a na hlavě černou čepici s rovným kšiltem, která typově odpovídala čepici bezpečnostních služeb.

Jakékoli informace k okradení seniorky z 6. března v Lovosicích mohou lidé sdělit na lince 158, popřípadě v pracovní dny od 7 do 15 hodin na telefonním čísle 974 436 468.