Na prvního 21letého motorkáře z Lounska bez papírů narazili policisté poblíž kruhového objezdu u prodejny Plus v Lounech. Stavěli ho proto, že spáchal dopravní přestupek – předjížděl v místě, kde je to zakázáno.

„Když policisté spustili maják na policejním vozidle, začal řidič hlídce ujíždět. Policisté jej předjeli a světelným signálem „stop“ a pravou paží policista řidiči ukazoval, kde má zastavit. Na toto znamení však motorkář nereagoval a opět ujížděl. Přitom znovu nebezpečně předjížděl jiná auta,“ popsala část honičky mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Policistům se piráta silnici podařilo znovu dostihnout na silnici směrem do Mostu, opět však znamení k zastavení ignoroval.

„Policisté proto použili donucovací prostředek – hrozbu namířené zbraně. Teprve ta motorkáře donutila zastavit,“ doplnila Střelcová.

O dvě hodiny později se lounští policisté předháněli s dalším agresivním motorkářem. Tentokrát šlo o 20letého řidiče z Mostecka, kterého kvůli přestupku stavěli na silnici poblíž benzinové čerpací stanice u obce Raná.

Ani tento mladý řidič na opakované výzvy o zastavení nereagoval, a proto byli policisté znovu donuceni namířit na něj z okénka služebního auta pistoli.
Honičky se naštěstí obešly bez zranění. Motorkáři budou zřejmě pozváni na úřad k přestupkové komisi, kde budou muset své jednání vysvětlit. Poté je asi čeká pokuta.