Pět a půl roku ve věznici s ostrahou a protialkoholní léčba. Takový byl středeční verdikt litoměřického okresního soudu, který řešil brutální napadení nevěrné družky 51letým recidivistou.

Obžalovaný Miloslav Purchart stanul před soudem pro incident, který se stal koncem října loňského roku v Černěvsi. „Poté, co mu Ali M. otevřel dveře svého domu, křičel na něj, že mu uřízne hlavu, přičemž v ruce držel kuchyňský nůž, kterým muže zasáhl,“ popsala obžaloba děsivé napadení.

Podle ní opilý Purchart, toho času v podmínce, pokračoval útokem na svoji rovněž opilou družku, kterou po návratu z večírku „načapal“ v bytě souseda. Žena utrpěla mnohočetná zranění. Podle spisu muž jejím tělem mlátil o zem a několikanásobně ji pořezal nožem.

Před Okresním soudem v Litoměřicích stanul Milan K. 
Je obžalovaný z prodeje, distribuce a výroby omamných látek.
Litoměřický soud řeší masivní distribuci pervitinu na Úštěcku

„Šla jsem si se sousedem Alim popovídat. Najednou se objevil mezi dveřmi můj druh a pak už jsem viděla jen krev a cítila rány, nešlo se ani bránit a v šoku jsem potom necítila už ani bolest, připadalo mi to nekonečné,“ popsala napadená žena incident, po němž skončila v nemocnici. Součet délky řezných ran byl více než jeden metr.

Za pokus o těžké ublížení na zdraví si Purchart odsedí 5 a půl roku. „Z fotek bylo jasné, že šlo o nesmírně brutální útok. Nechybělo moc a nesetkali bychom se zde, ale u Krajského soudu v Ústí nad Labem. Stačilo pár centimetrů a poškozená by tu dnes už nebyla,“ komentovala soudkyně Halka Lacinová.

Zásadně odmítla, že by nevěra měla být důvodem pro to, co se loni v Černěvsi stalo. „Třiceticentimetrová rána na krku svědčila o tom, že to bylo velmi zákeřné,“ dodala soudkyně.

Okresní soud v Litoměřicích řeší domácí násilí.Zdroj: Deník / Pech Karel

Rozsudek je pravomocný, útočník ho přijal. Verdikt vyslechl klidně a proti obžalobě měl pouze drobné námitky. „Nekřičel jsem, že je zabiju, ani to, že jim zapálím barák. Uviděl jsem je spolu na posteli a křičel, že je ku*** a ať táhne domů,“ uvedl Purchart.

Svého činu před soudem litoval a měl ho způsobit v afektu. „Zatmělo se mi před očima,“ dodal obžalovaný. V době incidentu byl posilněný alkoholem zkombinovaným s léky na úzkost, které si sám „naordinoval“ a nelegálně obstarával.

Miloslav Purchart, kterému ještě druhý den po napadení naměřili v krvi 1,5 promile alkoholu, si svým chováním v minulosti již sedmkrát „zašpinil“ trestní rejstřík. V jeho předchozí trestné činnosti nechybělo domácí násilí, krádeže a zavinění dopravní nehody pod vlivem alkoholu. Také protialkoholní léčba nebude pro odsouzeného novinkou.

Litoměřický deník = Vaše noviny
KRÁTCE: Co se děje na Litoměřicku? Přečtěte si stručný přehled