21.1. – Byla nalezena mrtvola novorozence, kterého v záchodové míse utopila matka Hana Klemmová z Lovosic. U ústeckého krajského soudu byla odsouzena k 12 letům vězení.

11.3. - Devětadvacetiletý muž byl zavražděn v Bílině na lavičce zhruba v 17.30 hod. Náhodný kolemjdoucí našel umírajícího muže. „Podezřelý muž byl zadržen ještě během večera a přiznal se, že se spolu hádali. Přitom došlo k ráně nožem, ale obviněný uvádí, že nechtěl kamaráda bodnout,“ uvedla Pšeničková.

2.4. – Fyzické napadení ženy vyšetřují kriminalisté v České Lípě. Jde o terorizování družky, které vedlo až k tak velkému násilí, že bylo zhodnoceno jako pokus o vraždu. Muž (1980) bydlící v Dubické ulici svoji družku (1986) kopal, ačkoliv byla těhotná, pobodal ji, jindy do řitního otvoru jí brutálně zasunul dřevěnou násadu. Až v nemocnici, kam musela s ranami, lékaři zjistili, že žena byla mučená.

3.4. – Policisté začali vyšetřovat bodnutí nožem, k němuž došlo v Hrádku nad Nisou při rozepři dvou mužů.

28.4. – V Ralsku došlo k dalšímu pobodání člověka. Muž (1977) šel navštívit ženu (1974) do obytného karavanu. Došlo mezi nimi k rozepři a muž ženu pobodal.

2.5. – V Mostě – Zahražanech došlo k tragédii v domě, kde se vyhrotily sousedské vztahy. Muž (1958) bodnul kvůli rozporům souseda ((1956), který na následky bodné rány zemřel.

31.5. – Podezření z vraždy – tak je formulováno dosavadní vyšetřování smrti dvou bratrů ve Stráži pod Ralskem. V zámecké zahradě došlo k nálezu mrtvol pobodaných bratrů ve věku kolem třiceti let. Pachatel je neznámý a kolem případu je řada otazníků. Policie má rozpracováno několik verzí.

10.6. – Policie vyšetřuje vraždu novorozence, který byl nalezen v Jablonném v Podještědí. Čtyřicetiletá matka porodila holčičku. Její mrtvolku kriminalisté nalezli v igelitové tašce ukryté v kompostu u domu.

16.6. – Jenom o šest dnů později policisté museli řešit další smrt novorozence. Žena (1981) porodila v Liberci doma na záchodě v bytě dítě. Novorozený chlapec byl policií nalezen na pračce v koupelně. Tragédii oznámil druh ženy. K úmrtí došlo vlivem zakrytí dýchacích cest novorozence. Žena je vyšetřována na svobodě. Smrt dítěte nebyla utajena, naopak byla nahlášena.

21.6. – Pokus vraždy vyšetřují kriminalisté v Liberci. Tři Ukrajinci něco popili, dali se do hádky, došlo ke rvačce a devětadvacetiletý muž nakonec letěl z okna ubytovny. Sedmadvacetiletý a pětatřicetiletý Ukrajinec jsou obviněni z pokusu o vraždu.

30.8. – Vraždu v Kadani vyšetřují kriminalisté. Žena (1981) bodla svého druha (1972) a on na následky bodnutí zemřel. Otázkou je, zda žena, která způsobila osudné bodnutí, byla příčetná. Bude záležet na znalcích.

31.8. – V poslední den prázdnin došlo k pokusu o vraždu ve Vejprtech. Dva muži se zde dostali do sporu a na ulici došlo ke střetnutí, které skončilo dvěma ranami nožem. Poškozený Miloš útok naštěstí přežil.

26.9. – Posledním případem je přepadení dívky v Podbořanech zlodějem. Třináctiletá dívka z Podbořan se 26. srpna znovu narodila. Rychlá lékařská pomoc ji zachránila. Dívka, svázaná do kozelce, byla na pokraji smrti udušením. Osmnáctiletý mladík, který dívku svázal, skončil ve vazbě, je obviněn z pokusu o vraždu. Kolem půlnoci se vloupal do bytu rodiny, kterou znal. Jako toxikoman se zajímal o věci, které by mohl zpeněžit. Byl však vyrušen třináctiletou dívkou. Znali se. Asi právě proto dívku pevně svázal do kozelce. Dívku čekala pomalá smrt udušením. Naštěstí kolem druhé hodiny ranní přišel domů příbuzný svázané dívky.